هدیه صندلی طبی مادری به فرزند تازه فارغ التحصیل شده خود

صندلی چرخدار کودک تنها برای استفاده کودکان تولید شده است. تجهیزات باید بر اساس آنتروپومتری و اصول ارگونومی طراحی شوند تا حوادث و علائم را کاهش دهند تا کارایی افزایش یابد (26).

با توجه به کارایی و جنس ساخت قیمت صندلی طبی دیسک کمر متفاوت است. Anthropom-etry به عنوان اندازه گیری ابعاد بدن، از جمله اندازه بدن، شکل، قدرت، ظرفیت و حجم برای اهداف طراحی تعریف می شود (9،27،28).

ابعاد بدن کاربران نقش مهمی در طراحی ایستگاه های کاری متناسب با وضعیت طبیعی دارند (29). اندازه واقعی میز و صندلی با اندازه گیری ابعاد بدن کاربران تعیین شده است (22).

مطالعات نشان داده است که پارامترهای آنتروپومتریک از عوامل مهم در طراحی میز و صندلی برای دانش آموزان هستند (8،26). این مبلمان راحتی کمی برای دانش آموزان دارد زیرا از داده های آنتروپومتریک در طراحی آن استفاده نشده است (9،10).

استفاده از اندازه‌گیری‌های آنتروپومتریک در طراحی، راحتی دانش‌آموزان را بهبود می‌بخشد (8،30) و اختلالات اسکلتی عضلانی (MSDs) را کاهش می‌دهد (18،31)، و در نتیجه عملکرد آنها را بهبود می‌بخشد (10،32).

علاوه بر این، MSDs به عنوان آسیب در سیستم عضلانی و عصبی، از جمله عضلات، استخوان ها، مفاصل، تاندون ها و رباط ها، اعصاب و عروق خونی تعریف می شود که می تواند فعالیت های معمول دانش آموزان را محدود کند (33-35).

پنج مطالعه در بررسی وارد شدند. قیمت صندلی آرایشگاه زنانه دست دوم از صنف مشخص نمیشود. تعداد شرکت کنندگان از 4 تا 293 شرکت کننده متغیر بود. سه مطالعه از پنج مطالعه کارآزمایی‌های تصادفی‌سازی و کنترل‌شده بودند، یک مطالعه پیش‌آزمون و پس‌آزمون و یک مطالعه تک موردی، چند خط پایه (ABAB) انجام شد.

در کشور های اروپایی قیمت صندلی ماساژور سنگ یشم نسبت به آسیا کمتر بوده است. سه مطالعه در یک کارخانه پوشاک، یکی در محیط اداری و دیگری با دانشجویان دانشگاه انجام شد. هر پنج مطالعه کاهش درد اسکلتی عضلانی خود گزارش شده را بلافاصله پس از مداخله نشان دادند.

سوگیری به دلیل رویه‌های تصادفی ضعیف و عدم تخصیص پنهان معرفی شد. متاآنالیز به دلیل ناهمگونی داده ها (جمعیت، مداخله و نتایج متفاوت در مطالعات) امکان پذیر نبود.

  • منابع:
  • تبلیغات: 
  1. ارگونومیت
  2. استفاده از قابلمه به جای کلاه
  3. نوارتیپ عجیبی که باعث غول پیکر شدن گیاهان می شود
  4. صندلی بسیار در سلامتی انسان مهم است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.