قیمت روغن موتور | خرید بهترین برند روغن موتور ایرانی

استفاده از روغن موتور مناسب با کیفیت بالا با توجه به تکنولوژی و نوع طراحی خودروها، نه تنها در افزایش کارایی و راندمان قطعات موتور تاثیر گذار است سبب می شود طول عمر قطعات مورد استفاده در ماشین افزایش پیدا کند، قیمت روغن موتور با توجه به سطح کیفیت و گرانروی آن و همچنین روش تولید آن و موارد دیگر متفاوت است، جهت جلوگیری از آسیب به قطعات موتور خودروی ایرانی خرید و استفاده از بهترین برند روغن موتور ایرانی بسیار مهم است.

قیمت روغن موتور | خرید بهترین برند روغن موتور ایرانی

کارخانه تولیدی انواع روغن موتور

کارخانه تولیدی انواع روغن موتوربا توجه به کاربرد و استفاده های فراوان انواع روغن موتور در خودروها، کارخانه جات تولیدی زیادی در سراسر کشور تشکیل شده اند که در امر تامین بازارهای داخلی نقش عمده ای را ایفا می کنند.

روغن موتور خودرو تهیه شده از نفت خام و مواد شیمیایی پالایشگاهی است که در کنترل فشار و حرارت بالای موتور قابلیت های بالایی از خود نشان می دهد.

انواع روغن موتور دارای ویژگی های زیر هستند.

 • در برابر اکسیداسیون مقاومت بالایی دارند.
 • از سایش قطعات خودرو به هم جلوگیری می نماید.
 • شستشو دهنده اجزای داخلی موتور است و از ایجاد رسوب بر روی قطعات جلوگیری می کند.
 • خنک کننده قطعات موتور است.
 • از زنگ زدگی قطعات جلوگیری می کند.
 • سبب کاهش نقطه ریزش می شود.
 • بیشتر بخوانید: روغن کمپرسور

خرید بهترین برندهای روغن موتور

خرید بهترین برندهای روغن موتورخرید بهترین برندهای روغن موتور توسط شرکت های تولیدی ایرانی امکان پذیر می باشد، آدرس و مشخصات این برندها و همچنین مشخصات کیفی و کمی محصولات تولیدی آنان در سایت های اینترنتی درج گردیده است.

به طور کلی بر اساس استانداردهای تولیدی خودرو و نوع تکنولوژی های به کار رفته در ساخت و تولید آن، روغن موتور مناسب جهت استفاده تعیین می گردد.

انواع روغن موتور بر اساس روش تولید به سه دسته کلی طبقه بندی می شوند.

 • روغن موتور معدنی(مینرال): قدیمی ترین نوع روغن موتور قابل استفاده در موتور خودرو است که از پالایش نفت خام به تنهایی به دست می آید، که امروزه با روی کار آمدن خودروهای هیدرولیکی تقریبا استفاده از آنها منسوخ شده است.
 • روغن موتور سنتتیک: بهترین روغن موتور است که کیفیت آن به سبب وجود مواد شیمیایی حاصل مواد پالایشگاهی بالا است.
 • روغن موتور نیمه سنتتیک: این روغن موتور ترکیبی از روغن موتور معدنی و سنتتیک است که از لحاظ کیفیت بین معدنی و سنتتیک قرار می گیرد.
 • بیشتر بخوانید: روغن پایه

آشنایی با انواع روغن موتور

آشنایی با انواع روغن موتور جهت آشنایی با انواع روغن موتور ما را در ادامه مطالب همراهی بفرمایید.

تعویض روغن موتور در فواصل زمانی معین دارای مزایای زیادی است که در اینجا به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

 • افزایش راندمان و کارایی قطعات خودرو
 • کاهش آلودگی های محیط زیست
 • عدم ایجاد اشکال و خرابی قطعات خودرو
 • جلوگیری از رسوب و زنگ زدگی قطعات خودرو

طبقه بندی روغن بر اساس درجه گرانروی و سطح کیفیت آن اولین بار توسط مهندسین آمریکایی در این زمینه انجام گرفت، که جهت اطلاعات بیشتر و تخصصی تر در این زمینه می توانید به سایت های اینترنتی در این خصوص مراجعه نمایید.

روغن موتورها شامل انواع مختلفی هستند، نظیر روغن دنده، روغن هیدرولیک، روغن صنعتی، گریس، ضد یخ و همچنین مکمل های روغن که قیمت هر کدام از آنها با توجه به کارایی و همچنین میزان کیفیت و مرغوبیت مواد تشکیل دهنده آن متفاوت است.

لیست قیمت روغن موتور در بازار

لیست قیمت روغن موتور در بازار جهت اطلاع از لیست قیمت انواع روغن موتور در بازار می توانید از طریق مشخصات درج شده توسط نمایندگی ها و یا کارخانه جات تولیدی برند مورد نظر در سایت های آنلاین اقدام نمایید.

روش تخلیه روغن موتور به دو روش انجام میگیرد.

 1. روش تخلیه دستی
 2. روش ساکشن

در هنگام تخلیه روغن موتور رعایت نکات ایمنی بسیار ضروری است:

 • حتما تجهیزات ایمنی نظیر لباس کار و دستکش و ماسک فراموش نشود.
 • از ریختن و پاشیدن روغن موتور به محیط خودداری کنید.
 • به دلیل وجود مواد شیمیایی در ترکیبات روغن از تماس دست ها به چشم خودداری نمایید.
 • در صورت استفاده از بالابر حتما از ضامن های نگه دارنده مطمئن شوید.
 • پس از تخلیه و تمیز نمودن روغن با کهنه تنظیف، آن را بلافاصله در سطل آشغال بیندازید.

مشخصات بهترین روغن موتور خودرو

مشخصات بهترین روغن موتور خودرواز مهمترین مشخصات بهترین روغن موتور خودرو می توان به تحمل بالای آن در برابر حرارت و فشار اشاره کرد، از دیگر مشخصات آن در ادامه مطلب گفتگو خواهیم کرد.

برند روغن موتور کاسپین یکی از بهترین برندهای شناخته شده است که به نوعی یکی از برندهای روغن موتور درجه یک به حساب می آید، که مناسب خودروهای با سوخت بنزین طراحی شده اند.

معیار تشخیص روغن موتور با کیفیت بر اساس شکل و رنگ آن معمولا کار ساده ای نیست، معیار کیفیت روغن موتور بر اساس مقدار اکسیداسیون آن تشخیص داده می شود.

از مهمترین مشخصات روغن موتور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سبب حرکت سریع و روان قطعات خودرو می شود.
 • به سبب مواد شیمیایی پالایشگاهی موجود در ترکیبات آن سبب محافظت قطعات در برابر فرسایش می شود.
 • سبب جلوگیری از اکسیداسیون و خورندگی و زنگ زدگی قطعات خوردو شده و راندمان و طول عمر قطعات خودرو را افزایش می دهد.

فروش اینترنتی روغن موتور اصل

فروش اینترنتی روغن موتور اصلیکی از راه های بهینه در امر فروش روغن موتور اصل، فروش آن به روش اینترنتی از سایت های معتبر آنلاین در این زمینه است.

تولید روغن موتور و همچنین صادرات روغن موتور با توجه به المان های مختلفی نظیر توجه به استانداردهای ملی و بین المللی می تواند سهم مهمی را در تامین بازارهای داخلی و خارجی ایفا کنند.

انواع شرکت روغن موتور با توجه به استانداردهای جهانی کنترل کیفیت و اخذ گواهینامه های بین المللی در این خصوص می توانند محصول خود را در بازارهای داخلی و خارجی به فروش برسانند.

کشور ایران یکی از عمده کشورهای تولید نفت و فراورده های نفتی است، که به منظور رقابت با بازارهای جهانی و افزایش سطح کیفیت و فروش روغن موتور لازم است سرمایه گذاری هایی در این زمینه انجام شود.

کارخانه روغن موتور کاسپین یکی از کارخانه جات تولید انواع روغن با کیفیت نظیر انواع روغن هیدرولیک است، که با استفاده از کارشناسان زبده و متخصص در این زمینه تشکیل شده است.

جهت فروش در داخل و همچنین صادرات این محصول اخذ گواهینامه های بین المللی تنظیم کیفیت ISO9001-2008 و گواهینامه بین المللی OHSAS18001 و مدیریت محیط زیست ISO14001 و پروانه های استاندادهای ملی ایران لازم است.

پرفروش ترین برندهای روغن موتور در بازار

پرفروش ترین برندهای روغن موتور در بازارفروش روغن موتور اصل و باکیفیت هم توسط شرکت های داخلی و هم خارجی انجام می گیرد، که از پرفروش ترین برندها، برندهایی هستند که علاوه بر کیفیت بالا از قیمت مناسب تری نسبت به بقیه برخوردار باشند.

با توجه به اینکه قیمت عمده روغن موتور توسط کارخانه در مقایسه با قیمت آن در بازار آزاد به صرفه تر است، از این رو فروشندگان بیشتر به علت افزایش فروش و همچنین افزایش حاشیه سود کارخانه، اقدام به فروش روغن موتور ارزان به قیمت عمده می کنند.

جهت تهیه روغن موتور ارزان و با کیفیت علاوه بر خرید از طریق کارخانه جات می توانید از طریق نمایندگی های فروش این محصولات نیز اقدام نمایید.

شرکت های پخش روغن موتور علاوه بر فروش انواع روغن موتور ایرانی در فروش انواع روغن موتور خارجی نیز فعالیت دارند.

بیشترین شرکت های پخش این محصول پرکاربرد در شهر تهران مستقر هستند، زیرا بیشترین میزان جمعیت و بازار مصرف را در کشور شامل می شوند.

بیشترین بازار مصرف انواع روغن موتور در شهرهای بزرگ و پرجمعیتی نظیر تهران، شیراز، اصفهان و مشهد است، که بیشتر به علت مسائلی مربوط به گردشگری و مسافرت و شرکت های فراوان حمل و نقل فعال در این شهرها است.

بیشتر افراد امروزه به سبب کاهش هدر رفت زمان و هزینه های جابه جایی اقدام به خرید اینترنتی روغن موتور می کنند، که جهت خرید ایمن به شرکت ها و نمایندگی هایی مراجعه نمایید که دارای نشان های اعتبار الکترونیکی و ثبت ملی باشند.

استفاده از روغن موتور فقط محدود به خودروهای بنزینی نمی شود، روغن موتور مخصوص خودروهای دیزلی، صنعتی، ماشین آلات کشاورزی و توربین های بادی از دیگر ماشین آلاتی هستند که نیاز به روغن موتور مخصوص به خود را دارند.

نمایندگی فروش انواع روغن موتور ایرانی و خارجی

نمایندگی فروش انواع روغن موتور ایرانی و خارجینمایندگی های متعددی در سطح کشور وجود دارند که در زمینه فروش انواع روغن موتور ایرانی و خارجی فعالیت دارند، که محصولات خود را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت به صورت عمده و یا جزئی به فروش می رسانند.

روغن های هیدرولیکی در واقع سیالاتی هستند که در کنترل فشار و حرارت و همچنین در حرکت روان قطعات خودروهای دنده هیدرولیکی نقش عمده ای را ایفا میکنند.

استفاده از روغن های هیدرولیکی نه تنها در خودروهای هیدرولیکی بلکه در جک ها، جرثقیل ها، بالابرها، پمپ ها و سایر موارد دیگر به کار می روند.

روغن های هیدرولیکی به دو دسته کلی روغن های نفتی و سنتتیک دسته بندی می شوند که کارکردی مشابه روغن ترمز را در فرمان های هیدرولیکی ایفا می کنند.

قیمت روغن هیدرولیک با توجه به عواملی نظیر نوع و کیفیت آن، ویسکوزیته و روش خرید متفاوت است.

راه های زیادی برای تشخیص زمان فرا رسیدن تعویض روغن موتور وجود دارد که در اینجا به برخی از این موارد اشاره خواهیم کرد:

 • رنگ روغن به حالت مات و تیره درآمده و بوی سوختگی از آن به مشام می رسد.
 • گرانروی آن افزایش پیدا کرده و سفت می شود.
 • بر روی روغن کف تشکیل می شود.
 • در اثر اکسیداسیون روغن، آلودگی در آن مشهود است.
 • سطح روغن موتور پایین می آید.

عرضه انواع روغن موتور های بنزینی

عرضه انواع روغن موتور های بنزینیعرضه انواع روغن موتورهای بنزینی که بر پایه مواد معدنی و سنتتیک هستند، توسط برندهای معتبر در بازارهای داخلی و خارجی انجام می گیرد.

روغن گیربکس، مایع روان و لغزنده ای است که در جعبه دنده های خودروهای دنده اتوماتیک و یا دستی مورد استفاده قرار می گیرد.

زمان تعویض روغن گیربکس در دفترچه راهنمای خودرو ثبت شده است، که معمولا در فواصل زمانی طولانی تر و در کیلومترهای بالاتر احتیاج به تعویض دارند.

قیمت روغن گیربکس بسته به عوامل مختلفی نظیر نوع روغن گیربکس، کیفیت روغن، جنس خودرو و نوع خودرو متفاوت است.

عملکرد انواع روغن موتور های دیزلی

عملکرد انواع روغن موتور های دیزلیعملکرد انواع روغن موتور های دیزلی با عملکرد انواع روغن موتورهای بنزینی یکسان است، هر دو آنها نقش تسهیل در عملکرد موتور خودرو را برعهده دارند.

قیمت روغن موتور دیزل به سبب فرمولاسیون و ترکیبات شیمیایی متفاوت تر، کمی گران تر است.

انواع روغن ماشین برای بهبود عملکرد قطعات خودرو و افزایش طول عمر و کارایی آنها امری مهم و حیاتی است.

عوامل مختلفی در تعیین قیمت روغن ماشین دخالت دارند، نظیر کیفیت، نوع، روش خرید، برند و …، اما به طور کلی در هنگام خرید روغن خودرو مهمترین مسئله قابل توجه پس از قیمت، مشاهده استانداردهای تولیدی محصول مورد نظر و همچنین سازگاری روغن با نوع خودروی شما و شرایط آب و هوایی منطقه است.

از مهمترین خصوصیات روغن موتورهای دیزلی می توان به قابلیت آنها در جذب کربن اشاره کرد، در صورتی که موتورهای بنزینی قادر به جذب آن نیستند ولی در عوض در جذب رطوبت و قیر بهتر عمل می کنند.

روغن موتورهای دیزلی به دلیل ساختار آن، از قدرت ضد سایشی و ویسکوزیته بالاتری نسبت به روغن موتورهای بنزینی برخوردار است.

قیمت بالاتر روغن موتورهای دیزلی نسبت به روغن موتورهای بنزینی به علت افزودنی های بیشتری متناسب شرایط سخت تر این موتورها طراحی شده است.

کاربرد بهترین روغن موتور های صنعتی

کاربرد بهترین روغن موتور های صنعتیکاربرد بهترین روغن موتور های صنعتی بر اساس میزان گرانروی و ویسکوزیته آن تعیین می شود، میزان غلظت روغن در کارکرد موتورهای صنعتی نقش عمده ای را ایفا می کنند.

به طورکلی روغن موتور های صنعتی بر اساس ساختار به دو گونه روغن موتورهای بر پایه مواد نفتی و بر پایه مواد گیاهی تشکیل شده اند.

روغن موتورهای صنعتی به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که در زیر به چند مورد از آنها اشاره خواهیم کرد:

 • روغن چرخ دنده
 • روغن گیربکس
 • روغن کمپرسور
 • روغن هیدرولیک
 • روغن ماشین کاری
 • روغن توربین
 • روغن جرثقیل
 • ماسین آلات کشاورزی

و برخی دیگر

یکی از عمده محصولات صادراتی کشور در سال های اخیر محصولات پالایشگاهی نظیر روغن موتور است.

از عمده وارد کنندگان این محصول می توان به کشورهایی نظیر هند، کویت، عراق، چین، ترکیه، افغانستان، پاکستان، بحرین و امارات، قزاقستان، ترکمنستان و برخی کشورهای آفریقایی و آسیای میانه اشاره کرد.

سفارش اینترنتی انواع روغن موتور

سفارش اینترنتی انواع روغن موتورسفارش روغن موتور و انواع آن از طریق سایت های معتبر اینترنتی راهی ایمن و کم هزینه جهت خرید محصول با کیفیت است، که امروزه این نوع خرید به سبب مزایای بیشماری که نسبت به خرید حضوری در بازار دارد، طرفداران بیشماری را به خود اختصاص داده است.

مهمترین دغدغه خریداران روغن موتور انتخاب بهترین نوع روغن موتور در بین برندهای گوناگون با تنوع بالا است.

مهمترین نکته قابل توجه در خرید روغن موتور توجه به گرانروی و ویسکوزیته آن است که با علامت SAE مشخص شده است.

این عامل نشان دهنده مقاومت سیال در برابر جاری شدن است که ارتباط مستقیمی با شرایط آب و هوایی منطقه دارد.

دومین عامل در انتخاب روغن موتور مناسب توجه به شاخص API یا کیفیت روغن موتور است.

شاخص APA توسط کارشناسان انجمن آمریکا طراحی شده است، این شاخص شامل دو حرف است که حرف اول نوع سوخت را مشخص میکند که آیا دیزلی است یا بنزینی، و حرف دوم میزان کیفیت روغن است که بر اساس حروف انگلیسی نگارش شده است.

علامت SN و SM در قسمت دوم نشان دهنده بالاترین کیفیت ممکن روغن موتور است.

پایه روغن معدنی(مینرال)، نیمه سنتتیک و یا سنتتیک، از دیگر عوامل است، که پیشتر در مطالب قبلی راجع به آن مطالبی عنوان شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.