قیمت روز روغن موتور | بازار فروش انواع روغن موتور

روغن موتور با جلوگیری از اصطحکاک نقش بسیار پررنگی در حفظ سلامت موتور ماشین دارد. قیمت روز روغن موتور به طور معمول شامل نوسان بسیار شدیدی نمی شود و می توان میزان این قیمت را از فروشگاه های مجاز عرضه این محصول و نمایندگی ها به دست آورد و اقدام به خرید نوع مناسب آن کرد. بازار فروش انواع روغن موتور در کشور به دلیل افزایش تعداد وسایل نقلیه دارای سود آوری خوبی برای تولید کننده می باشد.

قیمت روز روغن موتور | بازار فروش انواع روغن موتور

انواع برندهای ایرانی روغن موتور

انواع برندهای ایرانی روغن موتوربرندهای متفاوتی در کشور تولید کننده انواع روغن موتور می باشند.

انواع روغن موتور موجود در بازار از جنبه های گوناگون با هم فرق دارند. برخی از زمینه های تنوع این روغن ها در ادامه ذکر شده اند:

 • تولید داخل یا خارج بودن
 • محل تولید محصول
 • مارک یا برند روغن موتور
 • نوع ترکیبات به کار رفته در تولید روغن موتور
 • موارد مصرف روغن (برای چه ماشین هایی مناسب است؟)
 • نوع بسته بندی روغن
 • میزان غلظت روغن موتور
 • کیفیت و کارآیی محصول

همان طور که ملاحظه می کنید؛ برند روغن موتور از مهم ترین عواملی است؛ که آن را از همتایان خود متمایز می کند. در حال حاضر شاهد عرضه انواع روغن موتور ایرانی در بازار می باشیم. تعداد این برندها زیاد بوده؛ و روزه به روز نیز در حال افزایش است؛ اما به عنوان نمونه می توان به روغن موتور اسپیدی و همچنین روغن موتور بهران اشاره کرد.
روغن موتور پارس نیز از فروش فوق العاده ای در بازار ایران برخوردار است. البته هر کدام از برندهای ایرانی سازنده روغن موتور به نوبه خود اقسام مختلف این محصول را تولید می کنند. این کار با توجه به تقاضای بازار و نیاز مشتریان انجام می شود.

مرکز خرید عمده روغن موتور

مرکز خرید عمده روغن موتورروش های مختلفی برای خرید روغن موتور وجود دارد. اما پیش از خرید باید به نوع اتومبیل توجه کرده؛ و روغن مناسب آن را تهیه نمود. معمولاً در دفترچه های راهنمای اتومبیل در مورد روغن موتور مناسب خودرو، مطالبی گفته شده است. حتی گاهی اوقات نام برند روغن نیز در دفترچه می آید.

در صورتی که اطلاعات لازم در مورد روغن موتور خودرو در دفترچه آن ذکر نشده باشد؛ می توان از افراد خبرخ این کار یا تعویض روغنی های مجرب کمک گرفت. البته معمولاً در این حالت روغن های معمولی یا مینرال برای ماشین مناسب اند.

مرکز خرید عمده روغن موتور از بهترین منابع تهیه این محصول مهم می باشد. همان طور که مشخص است؛ در این مرکز، انواع روغن موتور به صورت عمده عرضه می شوند.
مغازه های تعویض روغنی، فروشگاه های عرضه روغن یا لوازم خودرو و برخی از مراکز تولید یا تعمیرگاه های ماشین، خریدار عمده روغن موتور می باشند.

نمایندگی فروش انواع روغن موتور وارداتی

نمایندگی فروش انواع روغن موتور وارداتینمایندگی روغن موتور وارداتی، مرکزی برای فروش روغن موتور خارجی با قیمت مناسب می باشد. می دانیم؛ که روغن های وارداتی، تنوع بی نظیری داشته؛ و با توجه به نیاز بازار ایران به کشور وارد می شوند.

هر چند که روغن موتورهای خارجی یا وارداتی در فروشگاه های زیادی عرضه می شوند؛ اما قیمت این محصولات در نمایندگی های مجاز فروش، مناسب تر است. به همین دلیل بهترین راه برای خرید روغن موتور خوب با قیمت مناسب، مراجعه به نمایندگی های مستقیم فروش انواع روغن موتور وارداتی می باشد.

بیشترین واردات روغن موتور به ایران از کشورهای زیر صورت می گیرد:

 • آلمان
 • تایوان
 • ایتالیا
 • بلژیک
 • ترکیه
 • امارات متحده عربی
 • جمهوری کره

واضح است؛ که هر کدام از کشورهای نام برده شده؛ تولید کننده برندهای خاص از روغن موتور اتومبیل می باشند. واردات روغن از نقاط مختلف جهان، باعث می شود؛ که صاحبان خودرو به راحتی بتوانند؛ هر نوع روغنی را که مد نظر داشته . برای اتومبیل آنها مناسب است؛ خریداری کنند.

بهترین قیمت فروش روغن موتور در بازار

بهترین قیمت فروش روغن موتور در بازارقیمت روغن موتور با در نظر گرفتن موارد مختلفی تعیین می گردد. علاوه بر آنچه پیشتر در مورد تفاوت بین انواع روغن ها گفته شد؛ عوامل زیر نیز می توانند؛ قیمت نهایی فروش روغن موتور خودرو در بازار را تغییر دهند:

 • نوع کارخانه یا محل ساخت روغن موتور
 • محل فروش روغن موتور
 • نحوه خرید روغن خودرو
 • تغییرات نرخ ارز در بازار
 • شرایط اقتصادی بازار صادرات و واردات

همان گونه که مشخص است؛ یکی از قابل توجه ترین مسائل اثرگذار بر قیمت روغن موتور؛ نوع مرکز خرید یا نحوه تجارت آن می باشد. طبیعتاً خرید مستقیم این محصول از تولید کنندگان، وارد کنندگان یا نمایندگان مجاز پخش با قیمت مناسب تری صورت می گیرد.
اما برای تهیه روغن موتور با بهترین قیمت بازار می توان از سایت های معتبر اینترنتی نیز کمک گرفت. این سایت ها با مراکز فروش عمده انواع روغن در ارتباط بوده؛ و مناسب ترین قیمت را به مشتری اعلام می کنند.

فروش اینترنتی روغن موتور خودرو

فروش اینترنتی روغن موتور خودرودر قسمت قبل تا حدودی در مورد فروش اینترنتی روغن موتور خودرو صحبت کردیم. در واقع این روش، بهترین و جدیدترین شیوه تجارت محسوب می شود. چرا که خرید و فروش اینترنتی به میزان بالایی در وقت و البته هزینه مردم صرفه جویی خواهد کرد.

البته نکته مهم در مورد فروش اینترنتی محصولات، این است؛ که به هر سایتی نمی توان اعتماد کرد. یکی از مهم ترین ویژگی های سایت های معتبر، داشتن راه های ارتباطی مناسب و فعال است.

در حال حاضر برخی از نمایندگان فروش عمده انواع روغن موتور، بهترین ارقام این محصول صنعتی را به واسطه اینترنت به فروش می رسانند. در واقع این افراد مستقیماً با کارخانه ها و مراکز اصلی پخش در ارتباط می باشد. فروش عمده و مستقیم، باعث کاهش هزینه های واسطه گری تجارت می شود. در نتیجه روغن موتور با قیمت مناسب تری به فروش می رسد. این یکی دیگر از مزایای خرید اینترنتی روغن موتور خودرو است.

عرضه روغن های موتور ایرانی و خارجی

عرضه روغن های موتور ایرانی و خارجیعرضه روغن موتور در کشور ما با تنوع بسیار بالایی صورت می گیرد. به نظر می رسد؛ که مهم ترین دلیل این تنوع، پیشرفت خودروها و افزایش روز افزون مدل های مختلف اتومبیل باشد.
در بازار ایران شاهد عرضه انواع روغن موتورهای داخلی و خارجی می باشیم. هر کدام از اینها مشتریان خاص خود را دارند. انتخاب روغن موتور ایرانی یا خارجی نیز تا حد زیادی به نوع خودرو بستگی دارد.

به طور کلی روغن موتورها چه از نوع ایرانی باشند؛ و چه خارجی در یکی از دسته های زیر قرار می گیرند:

 • روغن موتور های مینرال
 • انواع روغن موتور تمام سنتتیک
 • روغن موتورهای نیمه سنتتیک

به عنوان توضیح باید اضافه کرد؛ که روغن موتورهای مینرال یا معمولی از نفت و فرآورده های نفتی به دست آمده اند. اغلب ماشین های قدیمی تر با این روغن ها کار می کنند. اما روغن موتور سنتتیک (تمام سنتتیک) از مواد شیمیایی تهیه شده است. روغن های نیمه سنتتیک نیز ترکیبی از هر دو بوده؛ و به طور معمول، گران تر از نمونه های مینرال می باشند.

بزرگترین عمده فروش روغن موتور در کشور

بزرگترین عمده فروش روغن موتور در کشوربزرگترین فروشنده عمده روغن موتور در کشور چه کسی است؟ و یا به عبارت دیگر، چگونه می توان بزرگترین فروشگاه روغن موتور در کشور را پیدا کرد؟

پاسخ به سوال بالا، بسیار مشکل به نظر می رسد. چرا که در جای جای ایران می توان مراکز عمده فروشی روغن موتور خودرو را پیدا کرد. اما پیشتر نیز اشاره کردیم؛ که بزرگترین عمده فروشان این محصول، بخش قابل توجهی از فعالیت های تجاری خود را به صورت اینترنتی و غیر حضوری انجام می دهند.

علت فروش بالای روغن موتور در کشور را باید به اهمیت این محصول نسبت داد. در واقع یکی از مهم ترین کارهایی که هر صاحب خودرویی برای نگهداری از ماشین خود انجام می دهد؛ تعویض به موقع روغن است.

استفاده از روغن موتور برای خودرو، نتایج زیر را در بر دارد:

 • افزایش طول عمر موتور ماشین و بهبود عملکرد آن
 • از استهلاک و ساییدگی قطعات موتور خودرو، پیشگیری می کند.
 • کاهش مصرف سوخت
 • کاهش آلاینده های زیست محیطی

شرکت پخش روغن موتور به سراسر کشور

شرکت پخش روغن موتور به سراسر کشورشرکت پخش روغن موتور به سراسر کشور از بهترین منابع تهیه این محصول با قیمت مناسب می باشد. همان طور که از تیتر مطلب مشخص است؛ این شرکت در زمینه ارسال انواع روغن خودر به کلیه نقاط ایران، فعالیت می کند.
بدیهی است؛ که چنین شرکتی، بخشی از فعالیت های خود را به صورت غیر حضوری انجام دهد. امروزه از طریق سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی، معاملات زیادی در زمینه پخش عمده روغن خودرو در کشور انجام می شود.

انواع روغن موتور خودروی عرضه شده توسط شرکت های معتبر پخش، دارای شاخصه های کیفی استانداردی می باشند. این شاخصه ها عبارتند از:

 • شاخص API (تکنولوژی تولید روغن و سطح کیفی آن)
 • شاخص SAE (گرانروی روغن موتور)
 • شاخص پایه روغن (مینرال، سنتتیک و نیمه سنتتیک)

لازم به ذکر است؛ که میزان گرانروی روغن موتور در بازه های دمایی مختلف آزمایش شده؛ و با استانداردهای تعیین شده خاصی بر روی قوطی روغن، درج می شود. در شرکت های معتبر پخش به این مسئله بسیار دقت می شود.

ارسال انواع روغن موتور با بهترین قیمت

ارسال انواع روغن موتور با بهترین قیمتدر بخش های پیشین در مورد نوسان قیمت روغن موتور در بازار، صحبت شد. گفتیم؛ که علاوه بر نوع روغن و ویژگی های مختلف آن، نحوه خرید و فروش نیز می تواند؛ قیمت نهای آن را تا حدودی تغییر دهد.

در حال حاضر امکان ارسال انواع روغن موتور با بهترین قیمت به نقاط مختلف کشور فراهم شده است. بدون شک این کار به واسطه سایت های اینترنتی مجاز صورت می گیرد. این شیوه سفارش روغن به خصوص برای فروشندگان خرده لوازم خودور، تعویض روغنی ها و افرادی که به هر دلیل قصد خرید عمده روغن موتور را دارند؛ مناسب است.

تولید و عرضه انواع روغن موتور، با توجه به تنوع بی نظیر خودروها صورت می گیرد. در واقع یکی از فاکتورهای مهم در دسته بندی روغن ها، طبقه بندی آنها بر اساس نوع خودرو می باشد. به عنوان مثال از موارد زیر نام می بریم:

 • روغن موتور پراید
 • روغن موتور هیوندای
 • روغن موتور رانا
 • روغن موتور خودرو پارس

هر چند که امروزه فاکتورهای استانداردی برای دسته بندی مدل های مختلف روغن موتور وجود دارد.

خرید مستقیم روغن موتور از کارخانه

خرید مستقیم روغن موتور از کارخانهبدون شک بهترین روش تهیه یک روغن موتور، خرید مستقیم آن از کارخانه سازنده است. البته این حالت بیشتر مد نظر مشتریان عمده روغن موتور خودرو قرار می گیرد. چرا که کارخانه های تولید کننده، تمایل چندانی به خرده فروشی ندارند.
اما این کارخانه ها، همواره بخش قابل توجهی از تولیدات خود را مستقیماً در بازار داخل به فروش می رسانند. گاهی اوقات امکان مراجعه حضوری به یک کارخانه خاص وجود ندارد. زیرا این کار تا حدودی وقت گیر است.

کسانی که به هر دلیل تمایل دارند؛ روغن موتور اصل و باکیفیت را از کارخانه آن تهیه کنند؛ می توانند؛ از نمایندگان و تاجران آشنا با تجارت الکترونیک کمک بگیرند. در صورت آشنا شدن با یک منبع اینترنتی مطمئن، می توان بهترین روغن موتورهای مناسب انواع خودرو را با قیمت درب کارخانه خریداری نمود.

پیش از خرید مستقیم و عمده روغن موتور از کارخانه باید تا حدودی بازار و خودروهای جدید را بررسی کرده؛ و سپس اقدام به سفارش روغن نمود.

پرفروش ترین برندهای روغن موتور در بازار

پرفروش ترین برندهای روغن موتور در بازاربا توجه به آنچه تا اینجا بیان شد؛ انتخاب بهترین روغن موتور، بسیار مشکل است. زیرا هر خودرویی با توجه به ویژگی ها و نوع قطعات خود با روغن های خاصی هماهنگ است. مثلاً روغن های مینرال با ماشین های جدیدی که نیاز به روغن موتور سنتتیک دارند؛ سازگار نبوده؛ و به آنها آسیب می رسانند.
هر چند که گفته می شود؛ روغن سنتتیک را می توان برای ماشین های قدیمی تر سازگار با روغن موتور مینرال به کار برد؛ اما متخصصان حوزه خودرو به دلایلی این مقوله را توصیه نمی کنند. البته بستگی به نوع روغن موتور سنتتیک نیز دارد.

در هر حال نام بردن از بهترین و پرفروش ترین برندهای روغن موتور در بازار، کار چندان راحتی نبوده؛ و بستگی به نوع خودروهای در دست مردم دارد. اما امروزه بسیاری از برندهای ایرانی تولید کننده روغن از فروش فوق العاده ای برخوردار گشته اند. زیرا این روغن ها با توجه به شرایط آب و هوایی ایران طراحی و ساخته شده اند. به عنوان مثال می توان از روغن موتور بهران نام برد.

توزیع روغن موتور دیزلی و بنزینی

توزیع روغن موتور دیزلی و بنزینییکی از شاخصه های جالب توجهی که بر اساس آن، انواع روغن موتور را گروه بندی می کنند؛ نوع سوخت مصرفی می باشد.

رایج ترین ارقام روغن موتور که در شرکت های تولید فرآورده های نفتی، ساخته می شوند؛ به شرح زیر می باشند:

 • روغن موتور خودروهای بنزینی
 • روغن موتورهای دیزلی
 • روغن موتور گازسوز
 • انواع روغن موتور دو زمانه
 • روغن موتور صنعتی
 • روغن موتور دریایی
 • روغن موتور ماشین آلات کشاورزی

توزیع روغن موتور دیزلی و بنزینی به میزان بالایی در مراکز معتبر پخش، صورت می گیرد. چرا که این روغن ها، پر مصرف تر از سایر نمونه های ذکر شده در بالا می باشند. البته روغن های صنعتی به نوبه خود طیف گسترده ای را در بر می گیرند. به عنوان مثال می توان به کاربرد این روغن ها در راه اندازی توربین ها یا ماشین آلات نساجی، اشاره نمود.
روغن های مخصوص خودرو نیز به موتور ماشین محدود نشده؛ و شامل روانکارهای خودروهای دنده اتوماتیک و دستی نیز می باشند.

نکته مهم در مورد توزیع انواع روغن موتور دیزلی و بنزینی، این است؛ که در این راه نیز می توان از روش های نوین اینترنتی، کمک گرفت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.