شرکت معتبر عرضه کننده روغن موتور سپاهان اصل در ایران

در ابتدا باید بدانید که روغن موتور چیست؟ روغن موتور در واقع مایعی است که درون موتور خودرو، جریان داشته و از روغن پایه و مقداری مواد افزودنی ساخته می شود. وظیفه ی روغن موتور، روان کردن کارکرد موتور و تمیز کردن آن از هرگونه آلودگی و ذرات رسوب شده، است. یک روغن موتور خوب، باعث بهتر کار کردن موتور خودرو و افزایش عمر آن می شود. این محصول از تنوع بالایی در بازار برخوردار است و هر برند، از ترکیبات خاصی در روغن موتور خود استفاده می کند. یک روغن موتور درجه1 و شناخته شده در بازار، برند سپاهان می باشد. شرکت های فروش و عرضه کننده روغن موتور carpie سپاهان، در ایران  بسیار زیاد می باشند. در ادامه مطلب با ما همراه شوید، تا از قیمت این محصولات و مزایای آن برای خودروی خود، مطلع شوید.

شرکت معتبر عرضه کننده روغن موتور سپاهان اصل در ایران

روغن موتور درجه یک با قیمت بسیار عالی در کشور

روغن موتور درجه یک با قیمت بسیار عالی در کشورانواع روغن موتور خودرو به شرح زیر است:

 • روغن های مینرال ( که پایه معدنی دارند)
 • روغن های سنتتیک (مصنوعی و شیمیایی)
 • روغن های نیمه سنتتیک (  ترکیبی از مواد معدنی و مصنوعی)
 • روغن های پایه نسل جدید ( که از بهینه سازی مواد معدنی تهیه می شوند)
 • روغن های مونوگرید (تصفیه ای)

حال به تفصیل در مورد این پنج گروه از روغن موتور، گفتگو خواهیم کرد.

انواع مینرال این محصول، روغن رایجی بوده، که در تمامی خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرد و از نفت خام تولید می شود.

روغن های مصنوعی، از ترکیبات شیمیایی تهیه می شوند و اولین بار از آن ها به عنوان سوخت در جت ها، استفاده شده است. این روغن از کیفیت بالایی برخوردار بوده و استفاده از آن معمول تر است.

مزایای این محصول نسبت به دیگر روغن موتور ها عبارتست از:

 • عمر طولانی آن که باعث کاهش مصرف می شود
 • نداشتن هر گونه مواد سمی
 • برخورداری از دمای تبخیر بالا
 • داشتن مقاومت بالا در برابر اکسید شدن
 • نشان دادن عکس العمل سریع به تغییرات دمایی
 • دمای سوختن بسیار بالا

همه ی موارد بالا باعث شده است که، این محصول به عنوان بهترین روغن موتور bt شناخته شده و استفاده ی زیادی داشته باشد.

روغن های نیمه سنتتیک از نوع مینرال، بسیار بهتر عمل کرده و کیفیت بالاتری نیز دارند. قیمت آنها نیز به نسبت کیفیتشان، از انواع روغن های پایه معدنی، بیشتر است.

روغن های نسل جدید نیز، از نفت تولید می شوند و از آن ها در تولید انواع جدیدی از روغن موتور استفاده می شود.

روغن های مونوگرید معمولا در محصولات با کیفیت پایین مورد استفاده بوده و بدلیل خاصیت اسیدی، می تواند به موتور آسیب برساند. پس بهتر است، از آن استفاده نشود.

حال بعد از خواندن این مقاله تا به اینجا متوجه شده اید که یک روغن موتور اصل از چه پایه ای بوده و از چه روغنی تشکیل می شود.

باید بدانید که اگر روغن موتور، جنس خوبی داشته باشد، باعث سلامت موتور خودرو می شود. در غیر این صورت می تواند حتی باعث آسیب به موتور و سایر قطعات گردد و در کارکرد آن اختلال ایجاد کند.

معرفی و خرید پروفروش ترین روغن موتور در ایران

دقت کنید که یک روغن موتور ارزان، روغن موتور عالی ای هم می تواند باشد. بهتر است ملاک انتخاب این محصول را، قیمت آن قرار ندهید و به کیفیت آن بیشتر توجه فرمایید.

تجربه نشان داده است که، همه ی محصولات گران، قطعا با کیفیت نبوده و همه ی محصولات ارزان نیز بی کیفیت نمی باشند.

با کمی تحقیق در بازار و سایت های اینترنتی می توانید بهترین محصولات را شناخته و سپس از میان آن ها، انتخاب نمایید.

در مورد روغن موتور خودرو، بهتر است از یک محصول مطمئن استفاده نمایید. با این کار علاوه بر بهتر کارکردن ماشین، باعث کاهش هزینه های مربوط به تعویض قطعات و سایر مشکلات موتور، نیز می شوید.

یکی از پر فروش ترین روغن موتور ها در ایران، روغن موتور با کیفیت سپاهان می باشد.

البته انواع با کیفیت این محصول در بازار فراوانند، اما باید در خرید خود دقت نمایید تا در آینده، ضرر نکنید. فروشنده روغن موتور، معمولا سعی می کند، بهترین محصول را در این زمینه به شما ارائه دهد.

در استفاده از روغن موتور باید مواردی را رعایت کرده تا بتوانید زمان طولانی تری از مزایای این محصول بهره ببرید.

این موارد به شرح زیر است:

 • هرگز نباید روغن موتور های مختلف را با یکدیگر ترکیب نمایید
 • بعد از هر بار تعویض روغن، فیلتر آن را نیز عوض کنید
 • چیزی را به روغن اضافه نکنید
 • تاریخ انقضای محصول را، همیشه قبل از مصرف چک کنید
 • از روغن هایی که تاریخ انقضای بیش از سه سال دارند، استفاده نکنید
 • اگر سالهاست که از یک نوع روغن، مثلا روغن مینرال برای خودروی خود استفاده می کنید، آن را با روغن های دیگر عوض نکنید( زیرا خودرو شما با ترکیبات آن روغن سازگاری داشته و عوض کردن آن، می تواند باعث ایجاد اختلال در موتور گردد)

موارد بالا را به دقت مطالعه و رعایت فرمایید.

بزرگترین بازار فروش روغن موتور با قیمت مناسب

بزرگترین بازار فروش روغن موتور با قیمت مناسبسایت روغن موتور سپاهان، انواع محصولات این برند را معرفی کرده و به فروش می رساند.

اگر تمایل به خرید حضوری دارید، نمایندگی روغن موتور سپاهان را، با کمی جستجو می توانید پیدا کرده و محصول مورد نظرتان را خریداری کنید.

SAE مخفف کلمه ی Society of Automotive Engineers است. این عبارت به معنای انجمن مهندسین خودرو است. SAE نوشته شده بر روی روغن موتور ها، در واقع مشخص کننده ی میزان گرانروی و دانسیته روغن می باشد.

برای بهتر فهمیدن آن مثالی برای شما می زنیم.

مثلا روی روغن ما عبارتی به این صورت دیده می شود:

SAE : 10W40

که در این عبارت 10W، نشان دهنده ی گرانروی روغن در دماهای پایین و زمستان می باشد. هرچه این عدد کوچکتر باشد، نشان دهنده ی مقاومت بالای روغن در سرما می باشد.

عددی که بعد از W آمده است، میزان گرانروی روغن در گرم ترین  دما را نشان می دهد. هرچه این عدد بیشتر باشد، قابلیت استفاده از آن روغن در هوای گرم بیشتر خواهد بود.

پس از این به بعد هنگام خرید به این مشخصه نیز دقت نمایید، تا انتخاب درستی داشته باشید.

همیشه گفته ایم و باز هم می گوییم که، در همه ی محصولات، کیفیت بالا در کنار قیمت مناسب، می تواند باعث فروش بالای آن محصول شود.

همه ی افراد دنبال روغن موتور هایی هستند، که در عین کیفیت، قیمتش نیز مناسب باشد، تا بتوانند در زمان های مقرر، روغن موتور را تعویض کنند و از نظر اقتصادی نیز به مشکل برنخورند.

معرفی برترین سایت خرید روغن موتور سپاهان

جالب است بدانید که،صادرات روغن موتور سپاهان، به بسیاری از کشور ها انجام می شود و این نشان از مرغوبیت این کالا دارد. کالا های صادراتی عمدتا، از کیفیت بالایی برخوردارند.

خریدار عمده روغن موتور ها معمولا تعمیرگاه ها یا فروشگاه های کوچک عرضه کننده این محصولات هستند. سودی که در خرید عمده است، در خرید جزئی، اصلا دیده نمی شود.

پس کسانی که این محصول را به میزان زیاد احتیاج دارند، بهتر است به درب کارخانه یا نمایندگی فروش این محصولات مراجعه نمایند. خرید عمده بسیار با صرفه تر خواهد بود.

بسیاری از فروشگاه های اینترنتی، به فروش انواع محصولات مربوط به خودرو، به ویژه روغن موتور اقدام کرده اند. امروزه بسیاری از افراد ترجیح می دهند، همه ی خرید های خود را از طریق اینترنت انجام داده و در وقت خود و هزینه ی رفت و آمد، صرفه جویی نمایند.

خرید از سایت های معتبر بسیار آسان می باشد و اگر بدانید که از کدام برند می خواهید خرید کنید، کار شما ساده تر نیز می شود. زیرا تنوع محصولات حتی در سایت ها نیز، دیده می شود.

پس از انجام خرید، محصول مورد نظر به فاصله ی چند روز به دست شما می رسد. که این زمان به سایت مورد نظر و نوع پستی که آن سایت استفاده می کند، کاملا بستگی دارد.

برای یکبار هم که شده، خرید روغن موتور خود را از طریق اینترنتی انجام داده و از نتیجه ی آن شگفت زده شوید.

بهترین فروشگاه فروش ویژه انواع روغن موتور

بهترین فروشگاه فروش ویژه انواع روغن موتورانواع فروشگاه روغن موتور را می توانید در سطح شهر پیدا کنید.

اگر به دنبال مرکز پخش روغن موتور خاصی هستید، پیشنهاد ما این است که به درب کارخانه ی آن برند و یا نمایندگی های فروش آن مراجعه نمایید.

معمولا کارخانه ها به خرید های عمده، درصد تخفیف بسیار خوبی می دهند. این نوع خرید ها، به نفع هر دو طرف معامله خواهد بود. هم خریدار می تواند جنس را با قیمت ارزانتری تهیه و سپس در مغازه ی خود به فروش برساند و هم کارخانه می تواند مقدار زیادی از اجناس خود را، به یکباره بفروشد.

فروشگاه ها معمولا سعی میکنند، از میان برند های مختلف، برندی را عرضه کننده که شناخته شده بوده و محبوبیت بیشتری دارد.

مردم  هم معمولا دوست دارند از نام های تجاری شاخته شده، محصولات خود را تهیه نمایند. محصولات با کیفیت معمولا به خوبی در بازار شناخته می شوند.

مرجع فروش روغن موتور سپاهان با قیمت عالی

روغن موتور سپاهان یک روغن موتور ویژه محسوب می شود و ویژگی های منحصر به فردی نسبت به سایر محصولات موجود در بازار دارد.

این روغن موتور با روغن پایه مرغوب و مواد افزودنی معتبر، ساخته می شود. فرمول آن، در شرکت نفت سپاهان و زیر نظر مهندسین متخصص، تنظیم می گردد. این محصول برای بسیاری از خودرو های بنزینی، گازسوز، دیزلی سبک و بسیاری دیگر از موتور ها، مناسب می باشد.

فرمول آن به گونه ای است که، ضمن حفظ گرانروی روغن، حالتی پایدار بر روی قطعات داشته و از زنگ زدگی، خوردگی و سایش آن ها نیز جلوگیری می کند.

این محصول چهار فصل بوده و در هر شرایط آب و هوایی، می تواند به خوبی کار کند. و روغن پایه آن، روغن های نیمه سنتزی می باشد.

ویژگی های این محصول عبارتند از:

 • محافظت خوب از موتور در دماهای بالا
 • دارای خاصیت ضد کف بسیار عالی
 • حفظ ویسکوزیته ی موتور
 • فرار نمی باشد
 • جلوگیری از هرگونه زنگ زدگی و خوردگی
 • مقاومت بسیار بالا در برابر اکسید شدن
 • پاک کننده ی عالی
 • عملکرد بسیار خوب در دماهای پایین

به شما پیشنهاد می کنیم که، همیشه از یک روغن موتور مرغوب استفاده نمایید، تا طول عمر موتور و کارکرد خودروی خود را افزایش دهید.

در چند سال اخیر روغن های پایه سنتزی، بیشتر از سایر روغن ها مورد توجه قرار گرفته اند، و برخی از شرکت های تولید کننده ی روانساز ها، از محصولات سنتتیک، به جای مواد معدنی استفاده می کنند.

البته باید بدانید که، در حال حاظر، امکان تولید این محصول در کشور وجود ندارد.

کارخانه اصلی تولیدات روغن موتور با قیمت فوق العاده

کارخانه اصلی تولیدات روغن موتور با قیمت فوق العادهبا پیشرفت صنعت و استفاده از ماشن آلات صنعتی، مسئله روغن کاری و روان کردن کارکرد دستگاه ها، اهمیت بالایی پیدا کرد.

در بین انواع روغن های روان کننده، روغن های موتور پر کاربرد تر می باشند. این روغن ها، عمدتا با کاهش اصطکاک بین قطعات، باعث عملکرد بهتر موتور ها می شوند.

در کل وظیفه ی روغن موتور ها شامل سه مورد است، که هر یک از این وظایف، در عملکرد آن موتور، می تواند نقشی حیاتی داشته باشد. این سه مورد عبارتند از:

 • پاکسازی ذرات
 • روان سازی
 • خارج نمودن حرارت از موتور

یک روغن موتور خوب باید این مشخصه ها را در حد مطلوب داشته باشد. از دیگر مواردی که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید، می توان به شاخص گرانروی، میزان پایداری و نقطه انجماد و ریزش اشاره کرد.

با توجه به میزان گرانروی، شاید بگویید که: پارافین ها در این حوزه بسیار مطلوب هستند. ولی عیبی که این مواد دارند، نقطه ی انجماد بالای آنهاست. به طوری که با کاهش اندک دما  به راحتی یخ می زنند. پس باید دنبال هیدرو کربن هایی بگردیم که، هر دو مشخصه را با هم داشته باشند.

پس از جستجوی بسیار زیادی، پژوهشگران موادی را یافتند که از زنجیره های بلندی ساخته شده و در همه جای آن یک شاخه یا حلقه وجود دارد، و دو خصوصیتی که در بالا به آن اشاره کردیم را، همزمان دارا می باشد.

بنابراین در هنگام پالایش روغن، ابتدا ترکیباتی که گفته شد را، در روغن ثابت نگه می دارند و سایر ترکیبات اضافی را حذف می کنند، تا به مرغوبیت روغن بیفزایند.

برای پالایش روغن از دو روش استفاده می شود:

 • روش جدا سازی فیزیکی که بسیار معمول است
 • تصفیه به وسیله ی اکسیژن

اهمیت روغن موتور در خودرو بسیار زیاد است و بدون آن، خودرو نمی تواند حرکت کند.

با تغییرات ساختار موتور ها، روغن موتور ها نیز به طور مداوم تغییر می کنند، تا روغن هایی متناسب با موتور های جدید، تولید شوند.

همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد، روغن موتور ها از روغن پایه و مواد افزودنی تشکیل شده اند. روغن پایه، ۸۰ تا ۹۵ درصد ترکیبات این محصول را تشکیل می دهد.

فرآیند تولید روغن موتور، از نفت خام، بسیار پیچیده می باشد، به طوری که در کشورما، تنها سه شرکت توانایی تولید آن را دارند.

کارخانه روغن موتور سپاهان در تلاش است، تا با استفاده از تکنولوژی روز، بهترین محصول متناسب با موتور وسایل را، تهیه و تولید نماید.

روغن موتور صادراتی سپاهان، از محصولات بسیار مهم این شرکت محسوب می شود و نفت سپاهان، سرمایه گذاری زیادی در این بخش انجام داده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.