روغن هیدرولیک صنعتی شیراز تهران اصفهان

امروزه خودروهای جدیدی روانه بازار شده اند که اکثر آنها از نسل هیدرولیکی می باشند، برای یک راننده خیلی مهم است که فرمان خودرو به راحتی کار کند، روغن هیدرولیک صنعتی شیراز تهران اصفهان این امکان رو به راننده های عزیز می دهد تا با استفاده از روغن هیدرولیک مناسب برای خودروی خود، هنگام رانندگی دیگر با خشکی فرمان مواجه نشوند.

روغن هیدرولیک صنعتی شیراز تهران اصفهان

قیمت روغن هیدرولیک صنعتی

قیمت روغن هیدرولیک صنعتی در سالهای گذشته که هنوز از روغن هیدرولیک صنعتی برای خودرو یا ارابه های خود استفاده نمی کردند، افراد برای راحت تر حرکت کردن چرخها وسیله نقلیه خود از روغنهای حیوانی و گیاهی استفاده می کردند.

با گذشت زمان و پیشرفت بشیریت با تولید روغن های صنعتی و تولید خودروهای هیدرولیک، رانندگی برای افراد بسیار آسان تر شده است.

امروزه نسل جدیدی از خودروها، برقی هستند و نیازی به روغنهای صنعتی ندارند اما اکثر خودروها همچنان هیدرولیکی می باشند و برای کار کردن نیازمند روغن هیدرولیک هستند.

این محصول مایعی است که جهت هدایت قدرت در ماشین های هیدرولیکی امروزی به کار می رود، این مایع هیدرولیکی علاوه بر تنظیم فرمان؛ در ماشینهای بیل مکانیکی، دستگاه پرس و ترمز ماشینها و غیره نیز کاربرد دارد.

دستگاه ها و سیستمهایی که به صورت هیدرولیک هستند هنگام کارکردن از موتورها و پمپ های آنها گرمای بسیار شدیدی تولید می شود که اگر این گرما کنترل نشود باعث آسیبهای فراوانی در آنها می شود برای اینکه بتوان این گرمای تولید شده را کنترل کرد از یک سیال که روغن هیدرولیک است برای کنترل و خنک کردن این موتورها استفاده می کنند.

به طور کلی روغنهای هیدرولیک انواع مختلفی دارند که هرکدام کارایی منتوعی دارند؛ برای مثال به چند نمونه روغن هیدرولیک اشاره می کنیم:

روغن فسفات استر( HFDR )، کابرد این روغن در دستگاه ها و سیستمهایی است که امکان وجود گرمای زیاد و حتی آتش سوزی را دارند.

سیالات آب گلیکول، این نوع روغن برخلاف روغن فسفات استر به دلیل ترکیب شدن آن با آب در برابر گرمای زیاد بسیار مقاوم نیست و نمی توان از آن در مکانهایی که دمای بالایی دارند استفاده کرد.

محلول شیری آب در روغن، حدودا 40 درصد این مایع را آب تشکیل می دهد و به دلیل ترکیب آب با روغن آن را در برابر آتش بسیار مقاوم می کند، باید بدانیم به دلیل وجود آب در این روغن دیگر خاصیت روان کاری سیستم را ندارد و از آن برای روان کاری استفاده نمی کنند.

همانطور گفتیم روغن هیدرولیک انواع و کارایی مختلفی دارد که قیمت این روغن به نوع، برند و نیاز شما از آن بستگی دارد.

روغن هیدرولیک صنعتی تهران

روغن هیدرولیک صنعتی تهران شما می توانید برای خرید و مشاوره در مورد روغن هیدرولیک صنعتی تهران از طریق لینکهای موجود با مشاوران ارتباط برقرار کنید تا به راحتی روغن هیدرولیک مورد نظر را خریداری کنید.

روغنهای هیدرولیک ویژگیهای بسیاری دارند برای مثال به چند نمونه از آنها در این مطلب اشاره می کنیم:

  1. یکی از مهم ترین ویژگیهای یک روغن هیدرولیکی مقاوم بودن آن در برابر گرمای بالا و آتش است که تقریبا اکثر این روغنها کم و بیش این ویژگی را دارا هستند.
  2. از دیگر ویژگی این روغن پاک کنندگی تجهیزات است که با فرآیندی که انجام می دهند از آسیب دیدن تجهیزات و دستگاها در برابر خوردگی جلو گیری می کنند.
  3. توانایی روغن کاری و یا میزان روان کاری یک روغن در تجهیزاتی که هیدرولیکی هستند بسیار مهم می باشد چراکه باعث بهتر کارکردن دستگاه می شود.
  4. انتقال توان یکی ازمهم ترین وظایف روغن است که هدف از این ویژگی این است که توان بالا را بدون خوردگی و بوجود آمدن اصطکاک انتقال دهد.

نکته ای که وجود دارد این است که این روغنها به آلودگی محیطی که در آن هستند حساسیت بسیار بالایی دارند و هر گونه حساسیت بوجود آمده روی عملکرد آنها تاثیر می گذارد، شما می توانید با رعایت به این موارد طول عمر روغن خود را افزایش دهید و از هزینه های اضافی و همیشگی کم کنید.

روغن هیدرولیک صنعتی ارزان

روغن هیدرولیک صنعتی ارزان برای این که بتوان یک روغن هیدرولیک صنعتی ارزان مناسب انتخاب کرد باید به چند نکته توجه شود:

  • سازگاری داشتن آن با فلزات موجود و سیالات؛
  • ایمن بودن آن در برابر گرما و حریق؛
  • روغن کاری مناسب برای روانکاری و حمل بار؛
  • مقاوم بودن آن در برابر ولتاژهای بالا و ناگهانی و میدان مغناطیسی موجود؛
  • دارا بودن استاندارد IS06743 و غیره.

شما با انتخاب یک روغن هیدرولیک مناسب با نیاز خود می توانید در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی کنید.

روغن هیدرولیک صنعتی فرمان

روغن هیدرولیک صنعتی فرمان سیستمی که در خودروها طراحی شده برای به حرکت در آوردن فرمان خودرو، نیازمند یک نیروی هیدرولیکی است.

از روغن هیدرولیک صنعتی فرمان برای جلوگیری از خشکی فرمان و راحت چرخاندن آن استفاده می شود.

به این علت که فرمان هیدرولیک نیروی زیادی را برای کار کردن نیاز دارد اگر یکی از اجزای سیستم فرمان خراب شود باعث روغن ریزی خواهد شد؛ که این روغن ریزی بنا به دلایلی اعم از استفاده از روغن نا مناسب، تعویض نکردن به موقع روغن، رانندگی در مناطق آلوده و غیره به وجود می آید.

روغنهای هیدرولیک کاربردی برای فرمان، متفاوت هستند و استفاده یک نوع روغن برای همه آنها درست نیست، روغنهای خودروهای اتوماتیک و غیره باهم متفاوت است و باید روغن مناسب هرکدام را برای آنها استفاده کرد.

روغن هیدرولیک علاوه بر روانکار بودن فرمان خاصیت ضد خوردگی نیز دارد و اگر به موقع تعویض نشود این خاصیت را از دست می دهد و باعث آسیب دیدگی شدید تجهیزات خواهد شد اما این که چه زمانی باید این روغن را تعویض کرد بستگی به راهنمای خرید خودروی شما دارد که چه زمانی برای این کار مناسب است.

در برخی موارد در راهنمای خرید خودرو ها به این موضوع اشاره نشده و شما اگر بخواهید خودتان متوجه زمان تعویض این روغن شوید باید به چند نکته دقت کنید که در بروز چنین شرایطی باید روغن را تعویض کنید؛ ابتدا شما باید به ظاهر روغن توجه کنید که اگر رنگ آن قهوه ای تیره یا کاملا مشکی بود باید تعویض شود، شما میتوانید هر 80 هزار کیلومتر این روغن را به صورت روتین تعویض کنید و یا اگر صدایی از پمپ هیدرولیک می شنوید بیانگر این است که زمان تعویض روغن رسیده است.

به طور کلی شما هیچ روغنی را نمی توانید در عوض روغن هیدرولیک استفاده کنید چرا که هر کدام از روغن ها موارد مصرف ویژه ای دارند و اگر برای جای دیگری استفاده شود باعث آسیب دیدن قطعات می شود اما در برخی موارد بعضی شرکتها از روغن گیربکس بجای روغن هیدرولیک استفاده می کنند.

شما می توانید با برقراری ارتباط با مشاوران و مسئولین فروش ما راهنمایی های لازم را برای خرید روغن هیدرولیک، بدست بیاورید و به راحتی روغن هیدرولیک مورد نظر خود را تهیه کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.