روغن موتور مناسب | بهترین روغن موتور برای خودروهای ایرانی

با توجه به نوع موتور از نظر قدرت، سرعت تولیدی و همچنین آلیاژ های مورد استفاده در قطعاتی مانند پیستون، سوپاپ، سیلندر و قطعاتی لاستیکی مثل کاسه نمد، واشرها، یاطاقان و غیره روغن موتور مناسب می تواند عملیات روان کاری و تمیز کاری را به صحیح ترین شکل ممکن انجام دهد. روغن موتور را کارخانه سازنده خودرو و کارخانه روغن موتور در دفترچه خودرو تعیین می کند. مثلا روغن موتور مناسب برای خودرو پراید در دفترچه این خودرو مشخص شده است. برای مثال مشخصات روغن موتور مناسب و بهترین روغن موتور برای موتور های دیزل کاملا با روغن مناسب برای پیشرانه های بنزینی متفاوت است.

درجات مختلفی از این روغن ها برای انتخاب پیش روی خریداران قرار دارد. روغن های مختلفی تحت برند های متفاوت عرضه می شوند و هر کدام لیبل مخصوص به خود را دارد که روی ظرف روغن موتور حک شده است. رقم هایی مانند 20w_50 و 10w_40 و غیره که هر کدام به گرانروی روغن اشاره دارد. روغن موتور های امروزی رقیق تر بوده و خیلی سریع درون منافذ نفوذ میکنند و مانع آسیب رسیدن قطعات فلزی موتور که در تماس با هم هستند می شود.

روغن موتور مناسب | بهترین روغن موتور برای خودروهای ایرانی

تولید انواع روغن موتور خودرو درجه یک

تولید انواع روغن موتور خودرو درجه یکروغن موتوخرید روغن موتور نقش خون در رگ های موتور را ایفا می کند از ترکیباتی همچون روغن پایه (Beis Oil) و مواد افزودنی تولید می شود.

برای تولید روغن موتور خودرو درجه یک در مرحله اول در پالایشگاه از نفت خام تولید می شود و بعد به عنوان ماده اولیه واحد روغن سازی به واحد استخراج فرستاده تا در آنجا موادی که دارای ترکیبات حاوی ترکیبات بنزینی است از آن زدوده شود سپس مواد حاصل از پالایش که به آن رافینت گفته می شود که حاوی روغن است به واحد موم گیری برای تفکیک پارافین و موم فرستاده می شود و در انتها به واحد فورفوراید فرستاده شده تا رچغن پایه نفتی بوجود آید.
بیشتر بخوانید: روغن موتور ایرانی

واحدهای تولیدی انواع روغن موتور در شهرهای جنوبی کشور مشغول به فعالیت هستند و با استفاده از انواع متریال های مرغوب با بهره گیری از توارن متخصصان و کارشناسان داخلی، همگام با فناوری روز دنیا در حوزه تولید روغن های صنعتی و روغن خودرو محصولاتی با کیفیت را تولید و روانه بازار مصرفی می نمایند.

فروشگاه اینترنتی انواع روغن موتور

فروشگاه اینترنتی انواع روغن موتورفروشگاه اینترنتی انواع روغن موتور برای رفاه حال متقاضیان عزیز فروش انواع روغن هیدرولیک، روغن موتور ایرانول، انواع روغن هیدولیک، روغن موتور کاسترول را دستور کار خود قرار داده است. در فروشگاه های اینترنتی و سایت های مجاز انواع روغن موتور مذکور و روغن موتور اسپیدی و روغن موتور ایرانی به فروش می رسد.

روغن موتور ها انواع مختلفی دارند و هر خودرو روغن موتور مخصوص به خود را دارد. در فروشگاه های اینترنتی انواع روغن موتور با مارک های مختلف و لیتر های متفاوت مثلا یک لیتری، چهار لیتری به فروش می رسد. خریداران عزیز می توانند برای خرید روغن موتور به فروشگاه های اینترنتی مراجعه نمایند و محصول مورد نظر خود را خریداری نمایند.

این مارکت های آنلاین ضمن ارائه محصولات متنوع از قیمت های اقتصادی و ارزانی برخوردار هستند و امکان خریدی آسان و بهینه را برای مصرف کنندگان فراهم کرده اند.

عرضه انواع روغن موتور بنزینی و دیزلی

عرضه انواع روغن موتور بنزینی و دیزلیشرکت های زیادی بزرگ ترین تولید کننده انواع روغن های موتور بنزینی، دیزلی، صنعتی و روغن های فرایند، پارافین وکس و ضد یخ می باشند. بهترین مارک روغن موتور برای خودرو های دیزلی، روغن موتور دیزلی Castrol EDGE Turbo 5w-40 و روغن موتور های دیگر می باشد. روغن موتور مذکور کیفیت بسیار عالی دارد علاوه بر این کاسترول یکی از تولید کنندگان پیشرو در روغن های روانکاری می باشد. روغن موتور بنزینی و دیزلی هر دو دارای روغن پایه هستند اما افزودنی های آنها متفاوت است. علاوه بر آن موتر های دیزلی کربن بیشتری را جذب می کند در حالی که موتور های بنزینی تمایل به جذب قیر و رطوبت را دارند. بنابراین روغن موتور های دیزلی نسبت به روغن موتور های بنزینی افزودنی های ضد سایش بیشتری دارند.
هر کدام از روغن موتور ها مزایای خاص به خود را دارند. بسیاری از شرکت ها عرضه کننده انواع روغن موتور بنزینی و دیزلی با قیمت مناسب می باشند.

معرفی انواع مختلف روغن موتور

معرفی انواع مختلف روغن موتوربرای معرفی انواع روغن موتور می توان آن را به پنج دسته تقسیم بندی کرد:

  • روغن های پایه معدنی( مینرال):روغنی است که بر پایه نفت خام ساخته می شود و همان روغنی است که سال ها در خودرو ها بکار برده می شود.
  • روغن های مصنوعی(سنتتیک): روغنی است که از ترکیبات شیمیایی یا پولیمراسیون هیدروکربنها تولید می شوند و نه با تصفیه نفت خام، این نوع روغن اولین بار رای موتور های جت بکار گرفته شد. این روغن مزایای بیشتری نسبت به روغن مینرال داراست. روغن های سنتتیک انواع مختلف با مواد تشکیل دهنده متفاوتی دارند که این امر آن ها را از لحاظ کیفیت و نوع مصرف نیز با یکدیگر متمایز می سازد.
  • روغن های حاصل از ترکیب پایه معدنی و مصنوعی (نیمه سنتتیک): مخلوطی است از روغن سنتتیک و مینرال، این نوع روغن کیفیت روغن های سنتتیک را ندارند اما در شرایط سخت، نظیر دماهای بالا و یا بار زیاد عملکرد بهتری نسبت به نوع مینرال داراست.
  • روغن های حاصل از بهینه سازی پایه معدنی(پایه نسل جدید)
  • روغن های پایه تصفیه ای(مونوگرید)

روغن موتور دیزلی مزایای بیشتری نسبت به موتور های بنزینی دارد و مزایای آن عبارت است از: حداکثر از حفاظت از موتور، ارائه حداکثر کارایی در فشار بالا، تضمین بهبود عملکرد موتور، کاهش اصطکاک، کیفیت مناسب با قیمت.

خرید بهترین برند انواع روغن موتور

خرید بهترین برند انواع روغن موتور برای خرید بهترین برند انواع روغن موتور اصل به فروشگاه های معتبر و نمایندگی های موجود در شهر خود مراجعه نمایید. عمر و کارایی موتور خودرو شما به کیفیت روغن مورد استفاده در خودرو بستگی دارد چرا اگر روغن موجود در موتور خودرو چسبندگی و قدرت روانکاری مناسب را نداشته باشد، باعث سایش فلز با فلز موتور خودرو شما خواهد شد و بسیار سریع تر از آنچه شما تصور می کنید خودرو شما کارایی اش را از دست خواهد داد.

برای آگاهی از اینکه کدامیک از روغن ها بوای خودرو شما مناسب، بهترین منبع و مأخذ دفترچه راهنمای خودرو یا برچسب های داخل محفظه موتور می باشد.

قیمت فروش انواع روغن موتور در بازار

قیمت فروش انواع روغن موتور در بازارقیمت فروش انواع روغن موتور در بازار متنوع و متفاوت می باشد. روغن های مختلفی در بازار وجود دارد که برند اصل دارد و مزایا و کارایی های خاص خود را دارد. برای اطلاع از قیمت روغن موتور، قیمت عمده روغن موتور، قیمت روز روغن موتور به سایت های معتبر و مجاز مراجعه نمایید. در این سایت ها مطالب دقیق و مناسب درباره انواع روغن موتور ثبت شده است که اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار می دهد.

عمده فروشی روغن موتور توسط نمایندگی ها در تمام شهر ها انجام می گیرد و انواع روغن موتور را با قیمت عمده و ارزان به فروش می رسانند تا نظر خریداران را به خود جلب کنند.

سفارش اینترنتی انواع روغن موتور

سفارش اینترنتی انواع روغن موتورروش های زیادی برای فروش انواع روغن موتور وجود بارد به عنوان مثال میتوان مراجعه حضوری به کشورهایی که مصرف بالایی دارند داشت اما این کار ریسک و هزینه بسیار زیادی دارد چون ما مطمئن نیستیم که میتوانیم کشور های دیگر را راضی و متقاعد به خرید کنیم.

اما روش دیگر سفارش اینترنتی و استفاده از اینترنت می باشد ما میتوانیم خریداران را از طریق اینترنت پیدا کرده و پس از مذاکره و گفت و گو محصولات خود را به آن ها بفروشیم که این روش هزینه پایینی دارد. کسانی که بدنبال خرید عمده با کیفیت و قیمت مناسب هستند می توانند به سایت ها مراجعه کرده و از طریق سفارش اینترنتی اقدام کنند. همچنین خریداران می توانند با تماس و مشاوره با کارشناسان از قیمت انواع روغن موتور و برند های مختلف آگاه شوند و بازار خودشان را پیدا کنند.

خریدار انواع روغن موتور ارزان

خریدار انواع روغن موتور ارزانخریدار انواع روغن موتور ارزان باید اطلاعات کافی و دقیق درباره انواع روغن موتور داشته باشد و کارایی و مزایای هر یک را دقیق بداند تا بتواند انتخاب مناسب و دقیق تری داشته باشد. خریداران برای خرید انواع روغن موتور مناسب باید مراکز و نمایندگی های مربوط به این محصول مراجعه نمایند، همچنین خریداران باید نحوه استفاده و کار با روغن موتور را بدانند و همچنین به کار فنی خود را وارد باشند که چه زمانی روغن موتور خودرو را تعویض نمایند.

در این نمایندگی ها و حتی سایت های معتبر اینترنتی پخش روغن موتور و فروش عمده روغن موتور انجام می پذیرد و متقاضیان می توانند به این نمایندگی ها برای خرید محصول مورد نظر مراجعه نمایند و اگر علاقه مند به صرفه جویی در زمان هستید، خرید اینترنتی روغن موتور می تواند پیشنهاد خوبی برای شما عزیزان باشد.

صادرات بهترین روغن موتور های ایرانی

صادرات بهترین روغن موتور های ایرانیبا توجه به پیشرفت کشور عزیزمان ایران در صنعت و تولید چشمگیر انواع روغن موتور های ایرانی،تولید کنندگان انواع روغن موتور های ایرانی را به کشور های دیگر صادر می کنند. صادرات بهترین روغن موتور های ایرانیراین چند ساله رشد و افزایش چشمگیری داشته است و همچنین سالانه نقش زیادی در اقتصاد کشورمان دارد.

کشور های زیادی مشتری خرید روغن موتور های ایرانی می باشند که از آنها می توان به کشور های امارات، قطر، عمان، افغانستان، عراق یاد کرد. همچنین کشور های اروپایی مانند انگلیس، المان و فرانسه هم خریداران روغن موتور ایرانی هستند. فروش روغن موتور صادراتی در کشورمان از اهمیت بالایی برخوردار است. از طرفی باعث ارز آوری و اشتغال زایی می شود و از طرف دیگر مشتریان زیادی برای روغن موتور های ایرانی وجود دارد. این مسئله به علت کیفیت بالای روغن موتور پایه و همچنین شرکت های تولیدی معتبر می باشد.

راهنمای انتخاب روغن موتور مناسب

راهنمای انتخاب روغن موتور مناسبراهنمای انتخاب روغن موتور مناسب: خرید و انتخاب روغن موتور مناسب همواره یکی از دغدغه های دارندگان خودرو بوده است. برای خرید روغن موتور مناسب به چند فاکتور باید توجه کرد.

  • فاکتور API توسط انجمن نفت آمریکا مطرح شده است. بیان گراستاندارد کیفی روغن موتور است. بیشتر خودرو سازان از استاندارد های SJ, SL, SM, SN, در موتور های ساخت خود استفاده میکنند که در این میان SN,SM بالاترین کیفیت را در بین روغن موتور ها دارند. با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه روغن موتور استفاده از استاندارد بالاتر SN کار عاقلانه تری است. روغن های موتور تولید شده در سطح های کیفی بالاتر دارای قابلیت های فنی بیشتری می باشند.
  • فاکتور SAE ( غلظت روغن موتور) این فاکتور نشان دهنده گرانروی روغن موتور در شرایط آب و هوایی است که به صورت های 10w-40, 05w-40 و غیره بر روی بطری مشخص شده است که علامت  w  نشان دهنده گرانروی روغن موتور در دمای پایین (فصل زمستان) است هر چه مقدار عدد کوچک باشد روغن موتور رقیق تر است. عدد دوم بعد از حرف w نشان دهنده این است که تا چه حرارتی از دمای محیط در زمان کارکرد خودرو روغن موتور گرانروی مطلوب خود را حفظ خواهد کرد.
  • فاکتور پایه روغن موتور، فرایند تولید هر روغن موتور با روغن موتور دیگر کاملا متفاوت است.

یکی از عوامل مهم و راهنمای انتخاب روغن موتور مناسب شرایط آب و هوایی و نوع موتور مود استفاده می باشد. روغن موتور مرغوب و با کیفیت در مقابل روغن سوزی می تواند مقاومت کند.

همیشه روغن های با ویسکوزیته بالا برای حفاظت از یاتاقان ها لایه ای را بین قطعات موتور تشکیل می دهند. استفتده از ترکیبات شیمیایی پیشرفته در روغن موتور های جدید این امکان بوجود آمده است که حتی با گرانروی پایین تر نیز محافظت از موتور خود رو به بهترین شکل صورت پذیرد.

عرضه انواع روغن موتور اصل به بازار

عرضه انواع روغن موتور اصل به بازار عرضه انواع روغن موتور اصل در بازار توسط نمایندگی های فروش انواع روغن موتور انجام می گیرد. در بازار ایران و خارج بهترین و با کیفیت ترین روغن موتور عرضه می شود و بیشتر افراد دارنده خودرو به دنبال روغن موتور با کیفیت هستند و در عین حال قیمت مناسبی هم داشته باشد.

کارخانجات تولید کننده زیادی در کشورمان هستند که اقدام به تولید و عرضه روغن موتور دیزلی کرده اند، این شرکت ها علاوه بر تولید روغن موتور های پایه، روغن موتور های مصرفی در خودرو ها که مواد افزودنی دارند را هم تولید می کنند.

بهترین روغن موتور برای خودروهای ایرانی

بهترین روغن موتور برای خودروهای ایرانییکی از مهمترین و اساسی ترین عوامل نگهداری خودر روغن موتور می باشد.  بهترین روغن موتور برای خودرو های ایرانی،روغن موتوری است که در موتور با سرعت بیشتری منتقل شود و کارایی بیشتری هم داشته باشد. خودرو های موجود در ایران به دو دسته داخلی و وارداتی تقسیم می شوند.

شرکت های تولید روغن موتور تمرکز خود را بر روی ساختار خودرو های داخلی گذاشته و روغن موتور مناسب این خودرو ها را تولید می کنند. برای کسب اطلاع از بهترین روغن های موتور برای خودروهای داخلی علاوه بر کسب مشاوره از فروشندگان با تجربه، می توانید از طریق مشاوران فروشگاه های آنلاین کسب اطلاع نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.