بهترین مارک روغن موتور | تولید کننده ایرانی روغن موتور

بهترین مارک روغن موتور را می توان از میان محصولات تولید کننده های ایرانی روغن موتور پیدا کرد. لازم نیست هزینه زیادی کنید تا به نظر خود مرغوب ترین روغن موتور خارجی را در بازار داخلی بخرید. چون روغن موتور های مرغوب موجود در بازار حال حاضر، جزو برند های ایرانی هستند که بعضاً در بازار جهانی به خوبی شناخته شده اند. روغن موتور از آن دست نیازمندی ها برای نگهداری خودرو می باشد که بایستی متناسب با نوع اتومبیل و مواردی از این قبیل انتخاب شود. پس پیش از اینکه اقدام به تهیه روغن موتور کنید، سعی کنید اطلاعات جامع و کاملی را در خصوص خودروی خود به دست آورده تا قادر به خرید روغن موتوری باشید که کاملاً با خودروی شما هماهنگی داشته باشد.

بهترین مارک روغن موتور | تولید کننده ایرانی روغن موتور

بهترین تولید کننده روغن موتور در ایران

بهترین تولید کننده روغن موتور در ایرانروغن موتور یکی از فرآورده های نفت می باشد. اگر سطح اطلاعات شما به نسبت بالا باشد می دانید که ایران یکی از بهترین و اصلی ترین تولید کنندگان نفت و فرآورده آن در بازار جهانی بوده و به همین دلیل، آن را می توان از قطب های تولید بهترین روغن موتور دانست.

روغن موتور در بازار جهانی از فروش بسیار بالایی برخوردار است. برای همین، برند های متنوعی روی کار آمده که کیفیت های مختلفی از انواع روغن موتور را روانه بازار فروش کرده و با قیمت های مختلفی آن را عرضه می دارند تا هر کس مطابق با نیاز، بودجه و مواردی از این قبیل بتواند خرید نهایی خود را به بهترین شکل پایان رساند.

به منظور آشنایی با بهترین تولید کننده روغن موتور در ایران، تنها کافی ست زمانی را صرف کسب اطلاعات کنید.

پرفروش ترین برندهای روغن موتور در بازار

پرفروش ترین برندهای روغن موتور در بازار برندهای روغن موتور در بازار ایران و جهان، شامل تعداد زیادی می شوند. ما در اینجا بسنده کرده ایم که برخی از پرفروش ترین برند های روغن موتور ایرانی در بازار داخلی و برخی از کشور های دور و نزدیک را به شما معرفی کنیم:

 1. روغن موتور ایرانول
 2. روغن موتور کاسترول

و مواردی از این قبیل.

اگر به سایت هایی که در حوزه خرید فروش روغن موتور فعالیت می کنند سری بزنید، به اطلاعات مفیدی دست خواهید یافت که خرید انواع روغن موتور را برای شما آسان می کند. چرا؟

 • چون مناسب ترین روغن موتور را برای خودروی شما معرفی می کنند.
 • پرفروش ترین برند های روغن موتور ایرانی و خارجی را نام می برند.
 • رنج قیمت روغن موتور را به مراجعه کننده اعلام می دارند.
 • چگونگی تشخیص روغن موتور اصل از غیر اصل را یاد می دهند.

و … .

خرید بهترین برند روغن موتور

خرید بهترین برند روغن موتور برای خرید بهترین مارک روغن موتور در بازار، تنها نیازمند این هستید که لیست برند هایی که به تولید روغن موتور مشغول هستند، چه در بازار داخلی فعالیت داشته و چه واردات محصولات شان به بازار کشور صورت می پذیرد را بشناسید.

این روز ها خوشبختانه به خاطر مسائلی، متقاضی برای انواع روغن موتور ایرانی بیشتر است. اعم از:

 1. کیفیت عالی و تولید روغن موتور مناسب توسط تولید کنندگان ایرانی.
 2. قیمت خوب و مقرون به صرفه روغن موتور هایی که ایرانی ها روانه بازار فروش می کنند.
 3. دسترسی آسان به محصولات از طریق نمایندگی های انحصاری برند ها و مراکز عمده فروشی روغن موتور.

و مواردی نظیر این.

چه روغن موتوری برای چه خودرویی مناسب است؟

چه روغن موتوری برای چه خودرویی مناسب است؟برای اینکه خرید موفقی داشته باشید، اول از هر چیز نیاز دارید بدانید چند نوع روغن موتور در بازار موجود است و چه روغن موتوری برای چه خودرویی مناسب است.

پس در این بخش، به بیان چنین اطلاعاتی می پردازیم.

معرفی انواع روغن موتور:

 1. روغن موتور مینرال (ارگانیک نامیده می شود.)
 2. روغن موتور سنتتیک (مصنوعی است.)
 3. روغن موتور نیمه سنتتیک (نیم مینرال است و نیمی دیگر سنتتیک.)
 4. روغن موتور پایه نسل جدید (معدنی است.)
 5. روغن موتور مونوگرید (تصفیه ای می باشد.)

این روغن موتور ها برای خودرو های مختلفی مناسب هستند و نمی توان از یکی در همه نوع خودرویی استفاده کرد. چون ساختار متفاوتی داشته و برای داشتن عملکرد بهتر خودرو های مختلف طراحی شده اند.

مثلاً برای خودرو های امروزی، اغلب روغن های نیمه سنتتیک استفاده می شود. چون روغن های مینرال، روغن خودرو های قدیمی بوده و هست.

اگر می خواهید بدانید چه روغنی برای خودروی شما مناسب است، اول از هر چیز بایستی بروشور های خودرو را مطالعه فرمایید. در صورت عدم ذکر، بهتر است از روغن مینرال استفاده نمایید.

مناسب ترین روغن موتور برای خودروهای ایرانی

مناسب ترین روغن موتور برای خودروهای ایرانیخودرو های ایرانی به خاطر اینکه در حجم ها و انواع مختلفی تولید می شوند، نیازمند روغن موتور های متنوعی هم هستند.

مسائلی که در خرید مناسب ترین روغن موتور برای خودروهای ایرانی بایستی مورد توجه قرار گیرند عبارتند از:

 • شرایط آب و هوایی منطقه ای که در آن قرار دارید را در نظر بگیرید.
 • روغن انتخابی شما باید در مقابل روغن سوزی مقاوم باشد.
 • هر چه سرعت انتقال روغن موتور بیشتر باشد، کارایی آن بهتر است.
 • به میزان غلظت روغن موتور توجه نمایید.

در صورت عدم توجه به چنین مسائلی، بی شک خرید موفقی نخواهید داشت. لازم به ذکر است که استفاده از روغن موتور هایی که مناسب خودروی شما نیستند، آسیب های جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. چون یکی از اصلی ترین چیز هایی که در حفظ و نگهداری خودرو نقش دارد و مانند خونی است که در رگ های انسان جاری ست، باید در انتخاب و خرید آن آگاهانه عمل کرد.

قیمت فروش انواع روغن موتور در بازار

قیمت فروش انواع روغن موتور در بازاردر بازار، قیمت انواع روغن موتور، انواع روغن هیدولیک، روغن های دیزلی، بنزینی و …، بسته به اینکه دارای چه سطح کیفیتی هستند تعیین می شود.

البته ناگفته نماند، قیمت روغن هایی که تولید داخلی هستند و برای مصارف ایرانی ها آماده سازی شده اند، مناسب تر و مقرون به صرفه تر از روغن های وارداتی می باشد. روغن های وارداتی به خاطر مواردی که در زیر به آن ها اشاره شده، کمی گران محسوب می شوند:

 • بالا بودن هزینه های واردات آن ها به داخل کشور.
 • گران بودن قیمت خرید آن ها نسبت به پول رایج کشور ما.

اگر می خواهید پیش از خرید از قیمت ها مطلع شوید، باید گفت که به سایت های فروشنده سر زدن کار آسان تری بوده و زمان کمتری را از شما خواهد گرفت.

چه چیز هایی تعیین کننده قیمت خرید روغن موتور هاست؟ این سوالی است که ممکن است ذهن هر خریداری را درگیر به خود کند. در زیر برخی عوامل را معرفی کرده ایم:

 1. نوع
 2. سطح کیفیت
 3. نوع بسته بندی
 4. شیوه عرضه به بازار
 5. مقدار خرید
 6. ایرانی یا خارجی بودن
 7. هزینه های تولید
 8. هزینه های عرضه به بازار
 9. میزان عرضه و تقاضا
 10. میزان صادرات و واردات

و موارد بسیاری دیگری از این دست که همه به نوعی، به اندازه ای و به شکلی خاص تاثیرگذار بر قیمت خرید فروش این محصول هستند و نمی توان منکر تاثیرگذاری شان شد.

نمایندگی انواع روغن موتور های خارجی در تهران

نمایندگی انواع روغن موتور های خارجی در تهرانروغن موتور های خارجی در تهران، دارای نمایندگی های فروش هستند. نمایندگی فروش حضوری که:

 1. کیفیت و اصل بودن محصول را تضمین می کند.
 2. با قیمت دست اول آن را در اختیار مشتری قرار می دهد.
 3. خدمات پس از فروش ارائه می دهد.

و مواردی از این قبیل.

شاید در برخی از شهر ها نمایندگی فروش انواع روغن موتور های خارجی وجود نداشته باشد. آیا راهی برای خرید مطمئن این افراد وجود دارد؟

در پاسخ باید گفت بله. این روز ها در شهر های مختلف، مراکز بازرگانی هستند که وظیفه واردات روغن موتور خارجی را بر عهده داشته و افراد در هر شهری که باشند با نازلترین قیمت قادر به تهیه روغن موتور از برند مورد نظرشان خواهند بود.

فروش اینترنتی انواع روغن موتور اصل

فروش اینترنتی انواع روغن موتور اصلچندی است که فروش اینترنتی روغن موتور اصل و برند توسط سایت ها و فروشگاه های آنلاین انجام می شود. اگر سایت مورد نظر، سایت معتبر و شناخته شده ای باشد، چرا از آن سایت جهت خرید کمک نگیریم؟

از آنجایی که بازار این روز ها شلوغ شده، کارخانه های تولیدی اغلب به صادرات روغن موتور مشغول بوده و به خاطر بالا بودن هزینه ها، نمایندگی های کمتری در بازار مشاهده می کنیم، هزینه های خرید بالا رفته و زمانی هم که صرف خرید می شود زیاد شده است.

پس بهتر است به منظور صرفه جویی در هزینه و زمان، دیگر شیوه های خرید فروش را هم امتحان کنیم.

اگر سایت معتبر و شناخته شده ای را می شناسید که به فروش اینترنتی روغن موتور های ایرانی و خارجی با تضمین کیفیت مشغول است، اصلاً فرصت را از دست نداده و خرید خود را نهایی کنید.

با بالا رفتن سطح امنیت فضای مجازی، این روز ها به سختی می توان به تور سایت های کلاهبرداری خورد. اما احتیاط شرط عقل است.

روش های شناسایی روغن موتور باکیفیت

روش های شناسایی روغن موتور باکیفیتخیلی از شما تمایل دارید اول از هر چیز، کیفیت روغن موتور را تست کنید. برای همین، در سایت های عرضه و پخش روغن موتور، اطلاعاتی در این زمینه ارائه شده است.

ما در اینجا، مختصری به روش های شناسایی روغن موتور باکیفیت و اصل پرداخته ایم. این روش ها عبارتند از:

 1. به برچسب موجود بر روی ظرف روغن موتور توجه کنید.
 2. کیفیت چاپ بر روی ظرف روغن موتور حائز اهمیت است.
 3. بدون بو بودن روغن موتور نشان از باکیفیت بودن آن است.
 4. توجه به طراحی منحصر به فرد درپوش روغن موتور که این طراحی در روغن های اصل و باکیفیت پیچیده و خاص است.
 5. رنگ شفاف و کدر نبودن روغن موتور حاکی از کیفیت آن است.

در کل اگر با وجود رعایت و توجه به چنین مواردی شک کردید که روغن موتور مناسبی به شما فروخته نشده، بهتر است سریعاً آن را تعویض نمایید.

از علائم استفاده از روغن موتور نامناسب می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بعد از طی مسافت 2000-1500 کیلومتر، آلودگی های موتور را جذب می کند.
 • روانکاری قطعات خودرو به خوبی انجام نمی شود.
 • استهلاک قطعات خودرو بالا می رود.
 • قطعات درونی خودرو اکسیده می شود.

و … .

شرکت پخش انواع روغن موتور در کشور

شرکت پخش انواع روغن موتور در کشورپخش و فروش عمده روغن موتور در کشور، توسط شرکت های انحصاری زیر نظر تولید کننده ها صورت می گیرد. اما به دو صورت زیر:

 1. مستقیم و بدون حضور واسطه
 2. غیرمستقیم و در حضور واسطه

که در ادامه بیشتر راجع به جزئیات این مراکز پخش صحبت خواهیم کرد.

شناخت مراکز پخش و آشنایی با مغازه هایی که بهترین روغن موتور ها را در سطح کشور توزیع می کنند، کمک شایانی به شما خواهد کرد تا بتوانید بهتر از پیش عمل کنید. پس سعی کنید از هر طریقی که شده، اول آگاهی خود را نسبت به مراکز فروش و پخش بالا ببرید و در نهایت و با گرفتن استعلام قیمت روز روغن موتور از این مراکز، بهترین را گزینش کنید.

آنهایی که قیمت های بسیار کم را برای فروش روغن ها در نظر می گیرند، بی شک نمی توانند مراکز فروش مطمئنی باشند.

زیرا امروزه مراکز فروش متعددی در بازار مجازی و حقیقی هستند که رنج قیمت محصولات شان تقریباً یکسان بوده و تفاوت کمی با یکدیگر دارند. حال این فروشندگان مطمئناً روغن های کم کیفیت را در اختیار شما قرار می دهند.

خریدار انواع روغن موتور بنزینی و دیزلی

خریدار انواع روغن موتور بنزینی و دیزلیاگر بخواهیم از نظری دیگر روغن موتور ها را دسته بندی کنیم، بایستی چنین بیان نماییم:

 1. روغن موتور دیزلی
 2. روغن موتور بنزینی

به خاطر اینکه خریدار انواع روغن موتور بنزینی و دیزلی شناخت بهتر و بیشتری از این دو داشته باشد، ذکر موارد زیر را لازم دانستیم:

 • بنزینی ها با حرف s شناخته می شوند.
 • دیزلی ها با حرف c شناخته می شوند.
 • API نماد منحصر به فرد استاندارد این روغن هاست.
 • سطح کیفیت بنزینی ها با حروف A تا K مشخص می شود.
 • سطح کیفیت دیزلی ها با حروف A تا J مشخص می شود.
 • روغن های دیزلی شامل دو زمانه و چهار زمانه می شوند.

شاید این یافتن اطلاعاتی از این کامل تر برای خریدار کمی سخت و زمان بر باشد، اما ارزشش را دارد. زیرا همانطور که گفته شد، اگر از روغن نامناسبی در خودرو استفاده شود، بی شک هزینه و زمان بیشتری را از شما خواهد گرفت.

منابع اطلاعاتی موجود در بازار مجازی این روز ها، منابع اطلاعاتی موثقی هستند که سبب بالا رفتن درست آگاهی افراد و مراجعه کنندگان می شود. چه بسا کسانیکه خریدار نیستند و در این سایت ها به خاطر علاقمندی به چنین حوزه هایی، اطلاعات کسب می کنند.

خرید مستقیم روغن موتور از تولید کننده

خرید مستقیم روغن موتور از تولید کنندهدر بخش گذشته که پیرامون شرکت های پخش انواع روغن موتور در کشور صحبت شد و از مراکز پخش مستقیم نام برده شد، مسائلی نظیر مزایای خرید مستقیم مطرح نشد. خرید مستقیم روغن موتور از تولید کننده و بدون حضور واسطه، سبب کاهش قیمت روغن ماشین نسبت به زمانی می شود که آن را از مراکز پخش واسطه ای خریداری کرده باشید.

این مسئله سبب شده تا امروزه تعداد مراجعه کنندگان به مراکز خرید مستقیم نظیر تولید کننده ها، نمایندگی های فروش انحصاری و … بیشتر و بیشتر شود. حتی برخی از سایت هایی هم که امروزه به فروش اینترنتی هم مشغول هستند، ممکن است جزو مراکز فروش مستقیم باشند.

پس اگر بتوانید سایت فروش مستقیم را در بازار مجازی یافته و از طریق چند تماس و یا چند کلیک خرید روغن مورد نظر از برند های ایرانی و خارجی را انجام دهید، بی شک موفق ترین خرید را تجربه کرده اید.

چون هم هزینه و زمان خود را کاهش داده و هم توانسته اید با قیمت عمده روغن موتور را خریداری نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.