بهترین روغن موتور | راهنمای خرید روغن موتور مناسب

بهترین روغن موتور توسط کدام برند معتبر در بازار این محصول عرضه می شود؟ انواع روغن موتور carpie تولید شده با برند های معتبر را می توانید به بهترین قیمت از این مجموعه آنلاین خریداری کنید. بهترین خرید عمده به قیمت درب کارخانه را تنها به تماس تلفنی خلاصه کنید و از کیفیت خرید خود شگفت زده شوید.

بهترین روغن موتور | راهنمای خرید روغن موتور مناسب

معرفی انواع مدل های روغن موتور

معرفی انواع مدل های روغن موتورهمانطور که می دانید در انواع خودرو مهمترین مایع روانکاری قطعات روغن موتور است، در ساخت روغن موتور از دو قسمت اصلی روغن پایه و مواد افزودنی استفاده می شود. انواع روغن موتور bt موجود در بازار های کشور عبارتند از:

 1. روغن موتور با پایه معدنی(مینرال)
 2. روغن موتور صنعتی (سنتتیک)
 3. روغن موتور حاصل از ترکیب پایه معدنی و صنعتی (نیمه سنتتیک)
 4. روغن موتور حاصل از بهینه سازی پایه معدنی( پایه نسل جدید)
 5. روغن موتور با پایه تصفیه ای(مونوگرید)

در معرفی روغن موتو مینرال باید گفت: که به علت فناوری ضعیف در تولید آن که بر پایه نفت است کاربری زیادی در حال حاضر در بازار ندارد.
در تولید روغن موتور صنعتی از روغن موتور مینرال، روغن پایه و مواد افزودنی استفاده می شود. روغن موتور نیمه سنتتیک نیز از روغن مینرال و روغن صنعتی تولید می شود و برای وانت و ماشین های شاسی مناسب است. و روغن موتور فلاشینگ ویژه خودرو های هیبریدی مدرن تولید می شود که تقریبا شبیه آب هستند.
با توجه به تعاریف ساده ای که از انواع روغن موتور موجود در بازار ارائه شد و با توجه به راهنمای خرید روغن موتور می توانید انواع روغن موتور را برای کاربری های مختلف خریداری کنید.

راهنمای خرید روغن موتور مناسب

راهنمای خرید روغن موتور مناسبهمانطور که می دانید عمر موتور تا حد زیادی به انتخاب بهترین روغن موتور بستگی دارد. وظیفه اصلی روغن موتور این است که تماس با اکسیژن را به پایین ترین سطح ممکن رسانده و مانع از اکسیداسیون در دمای بالا، در موتور می شود و تمامی این امور را تحت فشار بسیار زیاد انجام می دهد. بنابراین انتخاب مناسب روغن موتور اهمیت ویژه ای برای سلامت موتور دارد.
که این انتخاب ارتباطی به نام برند تولید کننده این محصول ندارد. یعنی خرید یک روغن موتور از یک تولید کننده معمولی این محصول با گرید مناسب خیلی بهتر از خرید یک روغن موتور با برند معروف و گران قیمت است. چرا که هر نوع روغن موتوری با گرید های مختلف برای موتور وسیله شما مناسب نخواهد بود.
روی بسته بندی های روغن موتور اطلاعاتی درج می شود که به شما کمک می کند روغن بهتری را انتخاب کنید. با توجه به این مشخصات بهتر است برای مناطق سردسیر از روغن هایی به کار گرفته شود که در دماهای پایین رقیق تر باشند، یا گران روی پایین تری را داشته باشند، تا با اولین استارت در یک روز سرد به موتور صدمه ای وارد نشود. برای نمونه روغن هایی از گرید های  ۵W40، ۵W30، ۰W30، ۰W40 و ۰W20 برای مناطق سردسیر می توان استفاده نمود.

آشنایی با بهترین برندهای روغن موتور

آشنایی با بهترین برندهای روغن موتور تولید کنندگان داخلی و خارجی بسیاری انواع روغن موتور ایرانی و روغن موتور خارجی را در بازار این محصول عرضه نموده اند. که برخی از این برند های ایرانی و خارجی شناخته شده در بازار داخل عبارتند از:

 • روغن موتور لومیک
 • روغن موتور بهران
 • روغن موتور رانا
 • روغن موتور هیوندای
 • روغن موتور اسپیدی
 • روغن موتور پارس

این برند های در بازار فروش روغن موتور به خوبی شناخته شده اند. برند های ایرانی این محصول با کیفیت بالا در سطح بازار های جهانی نیز عرضه می شوند. انواع روغن موتور سیکلت و روغن انواع اتومبیل از طریق این نمایندگی روغن موتور در بازار های مختلف عرضه می شوند.
تولید روغن موتور با کیفیت عالی باعث ایجاد زمینه های رقابتی بسیار خوبی برای محصولات ایرانی و خارجی در بازار جهانی شده است. و موجب شده تا خریداران عمده خارجی نیز در بازار های جهانی ترغیب به خرید روغن موتور ایرانی شوند و سهم خوبی از بازار این محصولات به تولید کنندگان داخلی اختصاص یابد.

پرفروش ترین روغن موتورهای موجود در بازار

پرفروش ترین روغن موتورهای موجود در بازار پرفروش ترین روغن موتور های موجود در بازار به خوبی شناخته شده اند و نیازی به معرفی مجدد ندارند. مهمترین نکته در مورد انتخاب انواع روغن موتور توجه به شزایط آب و هوایی منطقه ای است که این روغن موتور قرار است در آن عرضه شود. و نام برند و میزان فروش به طور حتم معیار مناسبی برای انتخاب نیست.
البته بدیهی است که پر فروش ترین محصولات هر بازاری محصولاتی هستند که از کیفیت و قیمت مناسب به صورت همزمان برخوردار باشند.
نکته جالب در مورد انواع روغن موتور ایرانی این است که کیفیت آنها برای انواع کاربرد های بسیار عالی است. این روغن موتور های داخلی اغلب صادر می شوند و با اعمال برخی تغییرات و افزودن برخی افزودنی ها به بازار های داخلی با عناوین خارجی باز گردانده می شوند.

مشخصات روغن موتور مناسب برای خودروهای ایرانی

مشخصات روغن موتور مناسب برای خودروهای ایرانیبرای خودرو های ایرانی که عمده خودرو های موجود در کشور را در بر می گیرند استفاده روغن های ایرانی گزینه بهتری است. البته نوع روغن موتور مصرفی به نوع خودرو نیز بستگی دارد. روغن موتور مناسب باید تکنولوژی کاربردی در ساخت موتور و مدت زمان استفاده روغن موتور متناسب باشد.
البته اغلب کارخانجات سازنده اتومبیل مشخصات لازم روغن موتور مناسب برای خودرو را اعلام می کنند. روغن موتور مناسب باید مشخصات زیر را داشته باشد:

 • ضریب اصطحکاک بسیار پایینی داشته باشد.
 • توانایی زیادی در روانکاری قطعات متحرک موتور و قسمت های مختلف آن را داشته باشد.
 • با اثرات باز دارندگی در برابر زنگ زدگی، اکسیداسیون، سایش و خوردگی سازگاری داشته باشد.

در هنگام خرید روغن موتور توجه داشته باشد که از خرید فله ای این محصول خودداری کنید. و دقت داشته باشید که همیشه از یک نوع روغن موتور ثابت استفاده کنید. بهترین نوع روغن موتور پراید روغن موتوری است که در ایران و توسط تولید کننده ایرانی تولید شده باشد.

فروش اینترنتی انواع روغن موتور ایرانی و خارجی

فروش اینترنتی انواع روغن موتور ایرانی و خارجیبسیاری بر این باورند که انواع روغن موتور خارجی کیفیت بهتری نسبت به روغن موتور ایرانی دارند. اما جالب است بدانید که اغلب روغن موتور های ایرانی به صورت عمده صادر می شوند و سپس با افزودن برخی افزودنی ها در بسته بندی شیک و با نام و برند های مختلف در بازار های ایران و جهان برای فروش عرضه می شوند.
در بازار ایران انواع روغن موتور ایرانی و خارجی به صورت اینترنتی نیز به فروش می رسند. نکته جالب فروش اینترنتی از طریق این مجموعه این است که به صورت عمده انجام می شود. و مشتریان عمده این محصول می توانند با مراجعه به این سایت معتبر انواع روغن موتور درجه یک را از برند های معتبر تولید کننده این محصول خریداری کنند.
قیمت روغن موتور در این نوع خرید عمده توسط این مجموعه به قیمت درب کارخانه و زیر قیمت بازار روز این محصول می باشد.
خرید آنلاین و عمده شما از این مجموعه مهمترین پارامتر کاهش هزینه و خرید مقرون به صرفه است. انواع روغن موتور با بسته بندی های مختلف در اوزان مختلف را از طریق این مجموعه با ارزان ترین قیمت خریداری کنید.

نمایندگی فروش روغن موتور های وارداتی

نمایندگی فروش روغن موتور های وارداتیبرای خرید عمده روغن موتور از یک فروشگاه روغن موتور معتبر در فضای مجازی می توانید عباراتی مانند قیمت روغن موتور خارجی و خرید روغن موتور خارجی را جستجو کنید. در این صورت لیستی از نمایندگی های فروش انواع روغن موتور های وارداتی به شما نمایش داده می شود.
که به این روش می توانید اطلاعات لازم در مورد انواع نمایندگی روغن  موتور را برای خرید عمده و نیز لیست شرکت های وارد کننده و لیست قیمت روغن موتور های خارجی و ایرانی را نیز به دست آورید. البته از طریق این مجموعه نیز می توانید قیمت و مرکز خرید انواع روغن موتور در ایران را به دست آورید.
برای یک خرید عمده مقرون به صرفه انواع روغن موتور ایرانی و خارجی بهترین راهکار مراجعه به تولید کننده و کارخانه این محصول و نیز شرکت های وارد کننده مستقیم این محصولات است. در این صورت می توانید هزینه های خرید خود را تا حد قابل قبولی کاهش دهید.

بهترین قیمت عمده فروشی روغن موتور

بهترین قیمت عمده فروشی روغن موتوربازار قیمت گذاری ثبات چندانی ندارد هیچ، از نوسانات بسیار زیادی نیز برخوردار می باشد. برای اینکه بتوانید بهترین قیمت عمده فروشی روغن موتور را در بازار مرجع خرید و فروش این محصول به دست آورید می بایست یا حضوری به بازار روغن موتور مراجعه کنید یا اینکه به صورت آنلاین از طریق این مجموعه اقدام نمایید.
تعیین قیمت عمده فروشی روغن موتور به عوامل مختلفی بستگی دارد برخی از آنها عبارتند از:

 • خرید به صورت فله ای باشد یا بسته بندی شده.
 • حجم خرید عمده کم باشد یا زیاد.
 • هزینه های تولید روغن موتور.
 • ایرانی یا خارجی بودن روغن موتور.

البته این مجموعه عمده فروشی با حذف واسطه های بازاری قیمت عمده فروشی را به قیمت درب کارخانه کاهش داده است، و خرید شما از این مجموعه به نوعی خرید مستقیم از کارخانه تولید کننده و شرکت وارد کننده این محصول می باشد.

بزرگترین عمده فروش روغن موتور در ایران

بزرگترین عمده فروش روغن موتور در ایرانیکی از بزرگ ترین مجموعه های عمده فروش روغن موتور با کیفیت صادراتی در بازارهای مختلف خرید و فروش روغن موتور در ایران این مجموعه تولیدی عظیم می باشد، که با برخورداری از سابقه طولانی در زمینه عرضه عمده انواع روغن موتور پرکاربرد باسطح کیفیت بالای صادراتی در حد استانداردهای بین المللی توانسته است اعتبار بالایی رادر بازارتجارت داخلی و صادرات این محصول کسب کند.
شما مشتریان عزیز می توانید به صورت آنلاین از این مجموعه عظیم، خرید عمده خود را با ارزان ترین قیمت و تخفیفات ویژه انجام دهید. خوشبختانه ساختار فروش اینترنتی این مجموعه به گونه ای است که خرید شما را از ابتدایی ترین مرحله تا مرحله نهایی که تحویل محصول به شخص خریدار باشد را با جزئیات کامل پیگیری، ثبت و گزارش خواهد کرد.

عرضه انواع روغن موتور دیزلی، بنزینی و صنعتی

عرضه انواع روغن موتور دیزلی، بنزینی و صنعتیهمانطور که می دانید بازار بسیار بزرگی برای انواع روغن موتور در صنعت خودرو  وجود دارد. عرضه انواع روغن موتور در این بازار بزرگ گروه های زیر را شامل می شود:

 • روغن های موتور دیزلی
 • روغن های موتور دیزلی
 • روغن های موتور صنعتی

البته انواع این روغن ها از لحاظ ساختار نوع کاربرد شاید بتوان گفت که تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. برای نمونه روغن موتور دیزلی شباهت زیادی با روغن موتور بنزینی دارد. در تولید هر دو روغن از روغن پایه کم با برخی افزودنی ها استفاده می شود با این تفاوت که در روغن موتور دیزلی مقدار افزودنی های ضد سایش بیشتر و ویسکوزیته آن بالاتر است، زیرا روغن موتورهای دیزلی در شرایط کاری سخت تر و فشار بیشتر قرار دارد.
عرضه عمده انواع روغن موتور با توجه به نوع دیزلی، بنزینی و صنعتی به صورت آنلاین و حضوری تنها از طریق این مرکز فروش به قیمت درب کارخانه در سراسر کشور انجام می شود.

کارکرد هر دسته از روغن موتورها

کارکرد هر دسته از روغن موتورهاهر دسته از روغن موتورها با توجه به نوع خودرو و موتور آن کارکرد ویژه ای دارد. روغن موتور مناسب برای هر خودرو باتوجه به نوع موتور خودرو و توصیه های سازنده آن انتخاب می شود. کار کرد اصلی انواع روغن موتور روانکاری قطعات موتور خودرو و کاهش اصطحکاک بین قطعات، و در نتیجه بهبود عمل کرد موتور خودرو در شرایط آب و هوایی مختلف می باشد.

برای انتخاب روغن موتور با گرید مناسب پس از توجه به دستور العمل سازنده شرایط آب و هوایی منطقه در درجه بعدی اهمیت قرار می گیرد.
بنابراین برای استفاده ی حداکثری از هر دسته از روغن موتور ها بدون توجه به برند تولید کننده روغن موتور مناسب را با توجه به نوع کار بری از بین گروه های صنعتی زیر انتخاب کنید:

 • روغن چرخ دنده
 • روغن هیدرولیک
 • روغن گیر بکس
 • روغن ماشین کاری
 • روغن توربین

البته دو دسته بندی کلی برای انواع روغن موتور وجود دارد که عبارتند از:

 1. روغن موتور بنزینی
 2. روغن موتور دیزلی

که هرکدام برای موتورهای متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. برای خرید عمده این محصولات به قیمت درب کارخانه از طریق این سایت معتبر و محبوب از سراسر کشور به صورت آنلاین اقدام کنید.

اشتباهات رایج برای انتخاب روغن خودرو

اشتباهات رایج برای انتخاب روغن خودرودر هنگام خرید و استفاده از انواع روغن موتور معمولا اشتباهاتی صورت می گیرد که به اشتباهات رایج در انتخاب روغن خودرو شناخته شده است که این اشتباهات پر تکرار و رایج در بسیاری موارد باعث آسیب های جدی موتور خودرو می شود. این اشتباهات پر تکرار به شرح زیر می باشند:

 • اختلاط دو روغن موتور مختلف با یکدیگر که البته اگر مشخصات و خواص دقیقا یکسانی داشته باشند بلامانع است.
 • توجه همیشگی به توصیه خودرو سازان در زمینه استفاده از روغن موتور مناسب. بسیاری فکر می کنند با تمام شدن دوره گارانتی از هر روغن موتوری می توان استفاده کرد که این یک اشتباه بدیهی است.
 • اشتباه است که فکر کنید از بیشتر از مقدار لازم روغن موتور بریزید، موتور بهتر کار می کند. استفاده بیش از حد مجاز روغن باعث می شود روغن از سرسیلندر نشت کند و به قسمت هایی برسد که نباید برسد.
 • این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برای خودرو های جدید نمی توان از روغن موتور های قدیمی استفاده کرد.
 • بسیاری بر این باورند که روغن موتور برند و یا خارجی برای هر موتوری مناسب هستند اما اشتباه بزرگی است، انتخاب روغن مناسب برای خودرو باید با توجه به توصیه خودرو ساز باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.