بهترین روغن موتور برای خودرو | راهنمای انتخاب روغن موتور مناسب

برای سالم ماندن موتور خودرو نباید در مورد بهترین روغن موتور برای خودرو صحبت کرد بلکه باید در مورد تعویض به موقع آن دقت نمود. به دلیل این که از لحظه شروع به کار اتومبیل و تا لحظه ی خاموش کردن آن، روغن موتور دائم در حال کار می باشد، پس باید هنگام خرید آن دقت لازم را داشته باشید. هم چنین کیفیت روغن یکی از عوامل مهم در خرید روغن موتور carpie خودرو می باشد. روغن موتور خوب باید دارای ویژگی های زیر باشد: این محصول باید گرانروی مناسبی داشته باشد و هم چنین ضریب اصطکاکش بسیار پایین باشد. این دو دلیل بسیار مهم می باشد به خاطر این که وظیفه ی روان کاری بخش های مختلف و قطعات متحرک به عهده روغن می باشد. هم چنین این محصول باید در مقابل زنگ زدگی، خوردگی و سایش نیز بازدارنده باشد. از بهترین روغن های موتور می توان به روغن موتور چهار فصل اشاره کرد که از کارشناسان مورد تایید می باشد.

بهترین روغن موتور برای خودرو | راهنمای انتخاب روغن موتور مناسب

تولید انواع روغن موتور اصل و باکیفیت

تولید انواع روغن موتور اصل و باکیفیتروغن موتور به سه نوع تقسیم بندی می شود:

 • ارگانیک: می­ توان گفت که این نوع محصول، اولین روغن تولید شده است که برای تولید آن هیچ گونه عملکرد  بهینه سازی انجام نشده است. در واقع این روغن موتور بر اساس نفت خام تولید می شود و بدون هیچ اصلاح سازی شیمیایی وارد بازار می­ شود. این روغن موتور bt مختص خودرو های قدیمی می باشد. این روغن قیمت نسبتا ارزانی را دارا می باشد ولی به دلیل ساده بودن آن، زمان تعویض روغن کوتاه تر می باشد.
 • سنتتیک:  این روغن موتور بر اساس آخرین تغییرات بر روی روغن ساخته شده است. که هیچ گونه ناخالصی ندارد و هم چنین دارای مقاومت بالا می باشد و روان کاری خوبی نیز دارد. روغن موتورهای تمام سنتتیک مختص خودروهای ساخته جدید می باشد ، که باید از این نوع محصول استفاده کنند. قمیت این روغن موتور نسبت به بقیه محصولات گران تر است.
 • نیمه سنتتیک:این روغن موتور ترکیبی از روغن موتور های سنتتیک و روغن موتور ارگانیک می باشد. این روغن کاملا ساختار شیمیایی دارد به دلیل این که مقاومت، دوام و کارایی آن افزایش پیدا کند. این محصول را برای خودرو های نه چندان گران استفاده می کنند.  قیمت این محصول  بالاتر از روغن‌ موتور ارگانیک است و بازه تعویض آن بیش تری دارد.

خرید بهترین برند انواع روغن موتور

خرید بهترین برند انواع روغن موتور عمر و عملکرد خوب موتور خودروی شما به مقدار زیادی به کیفیت روغن که مورد استفاده قرار می گیرد، بستگی دارد. زیرا اگر روغن روان کاری مناسب را نداشته باشد،  باعث از بین رفتن و سایش فلز موتور اتومبیل شما خواهد شد. و اتومبیل شما بسیار سریع تر از طول مدت استفاده، کارایی خود را از دست می دهد.

پس به هنگام خرید بهترین برند انواع روغن ماشین، دقت لازم را داشته باشید. هم چنین می توانید به نمایندگی های پخش روغن موتور و مراکز تولید روغن موتور مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

برخی از شرکت های تولیدی و کارخانه روغن موتور، مشاورانی را در راستای راهنمایی مشتریان قرار داده اند، تا خریداران هنگام خرید بتوانند مشاوره ی رایگان لازم را دریافت کنند و سپس راحت تر نسبت به خرید تصمیم گیری کنند.

راهنمای انتخاب روغن موتور مناسب

راهنمای انتخاب روغن موتور مناسببرای خرید روغن موتور مناسب باید به نکاتی توجه داشته باشید. زیرا این محصول برای اتومبیل شما بسیار مهم و ضروری می باشد. انتخاب ها و موارد مختلف و زیادی وجود دارند که شما بتوانید با استفاده از آن ها، محصول مناسب خود را انتخاب کنید.

برای انتخاب این محصول باید به دو نکته توجه کنیم:

 1.  غلظت  و ویسکوزیته مناسب
 2. کیفیت خوب

میزان غلظت و یا ویسکوزیته باید بر اساس دفترچه راهنمای خودرو انتخاب شود، در نتیجه این میزان غلظت برای هر خودرو اختصاصی می باشد.

بنابراین در انتخاب انواع روغن موتور بر اساس کیفیت و غلظت در شرایط آب و هوای متفاوت باید دقت کرد. از انواع روغن موتور ایرانی می توان به روغن موتور اسپیدی و روغن موتور ایرانول و روغن موتور کاسترول اشاره کرد.

به طور کلی باید دقت شود که هنگامی که هوا گرم است از روغن با غلظت بالا استفاده شود و هنگامی که هوا سرد است از روغن با غلظت پایین استفاده شود. اگر به نکات توجه نشود، روغن روان کاری را به درستی انجام نمی دهد و به قطعات موتور آسیب خواهد زد.

بهترین روغن موتور برای خودروهای ایرانی

بهترین روغن موتور برای خودروهای ایرانیروغن برای موتور مثل خون در رگ های بدن انسان است و وظیفه انتقال مواد مورد نیاز سلول ها را دارد.

هرچقدر روغن در موتور با سرعت بیشتری منتقل شود کارایی بیشتری نیز خواهد داشت.

اگر خودروهای موجود در ایران را به دو دسته داخلی و وارداتی تقسیم کنیم، خودروهای داخلی 84.3 درصد و خودروهای وارداتی 15.7 درصد از خودروهای موجود در ایران را شامل می شود..زمانی که وارد یک مغازه برای تعویض روغن موتور اتومبیل خود می شویم، با تعداد مختلف و بسیار زیادی از برند ها و انواع روغن موتور رو به رو می شویم، به این علت، انتخاب آن برای مان سخت می شود.

یکی از عوامل مهم در انتخاب روغن موتور برای خودرو های ایرانی  مناسب شرایط آب و هوایی و نوع موتور مورد استفاده می باشد.

همچنین در نظر داشته باشید که روغن موتور مرغوب و با کیفیت در مقابل روغن سوزی نیز می تواند مقاومت کند.

همیشه روغن های با ویسکوزیته بالا برای محافظت از یاتاقان ها لایه ای را بین قطعات موتور تشکیل میدهد اما استفاده از ترکیبات شیمیایی پیشرفته در روغن‌ موتورهای جدید ما این امکان پدید آمده است که حتی با گرانروی پایین تر نیز محافظت از موتور خودرو به بهترین شکل انجام گردد.

معرفی مدل های مختلف روغن موتور

معرفی مدل های مختلف روغن موتور انتخاب و هم چنین خرید روغن موتور، مدل های مختلف روغن، کدام روغن برای موتور خودرو مفید است و… عباراتی هستند که روزانه در گوگل و اینترنت جست و جو می شوند. در واقع به دلیل گستردگی و تنوع زیاد مدل های این محصول، خریداران را هنگام خرید دچار سردرگمی کرده است.

با مراجعه به شرکت های ارائه دهنده این محصول و صحبت با مشاوران می توانید به راحتی مدل های مختلف روغن موتور بشناسید.

مشخصات روغن موتور اصل و باکیفیت

مشخصات روغن موتور اصل و باکیفیتبرچسب و کیفیت چاپ روی ظرف روغن: آسانترین راه برای تشخیص روغن اصلی از تقلبی از طریق برچسب و کیفیت چاپ روی ظروف روغن می­باشد. شرکت های تولید کننده بزرگ و اصلی در راستای اهداف بازاریابی خود و جلوگیری از سوء­استفاده از برند آنها معمولا برچسپ روشن و واضح با کیفیت را چاپ می­کنند.

در زمان خرید حتما خط، نوشته ­ها و کیفیت چاپ روی ظروف را برسی کنید. کمرنگ بودن و عدم کیفیت یا تار بودن تصاویر ممکن است نشانی از جعلی بودن روغن باشد. در همین راستا برخی برندها از برچسپ­های هولوگرامی مخصوص خود برروی محصولات خود استفاده می­کنند. یکی از راههای که افراد سودجو از آن بهره میبرند عرضه با قیمت های پایینتر از عرضه محصول اصلی شرکت تولید کننده است، و که حربه آنها به این شکل می­باشد که؛ قیمت واقعی را درج می­کنند و ادعامی­کنند چون بصورت عمده خرید می­کنند می­توانند با قیمت مناسبتری محصول را عرضه کنند که در این مورد باید توجه داشت که یک محصول تولیدی چقدر میتواند در بازار با توجه به رقابت شدید بین تولید کننده ها سود آور باشد که با تامین سود فروشنده واسطه هم محصول را با ده تا پانزده درصد قیمت کمتر به مشتری عرضه کنند.

فروش اینترنتی انواع روغن موتور اصل

فروش اینترنتی انواع روغن موتور اصلانواع روغن موتور را می توانید به صورت اینترنتی نیز خرید کنید.

برند های مختلف و زیادی که در ایران وجود دارد که انتخاب برند را خیلی سخت می کند. برند های اروپایی، آسیایی و امریکایی و هم چنین برند های ایرانی تنوع زیادی را در این محصول به وجود آورده اند. برند های خارجی به خاطر هزینه حمل و نقل زیاد و هم چنین  به دلیلی افزایش قیمت ارز به شدت گران تر از برند های ایرانی میباشند.

در سال های اخیر نیز برند های ایرانی خوبی وارد بازار شده و به عرضه رسیده است، که علاوه بر کیفیت عالی، قیمت مناسب تری نیز دارند.

شرکت پخش روغن موتور با قیمت کارخانه

شرکت پخش روغن موتور با قیمت کارخانهقیمت روغن موتور عمده در فروشگاههای مختلف تفاوت زیادی دارد و افراد با توجه به سلیقه شخصی خودشان قیمتهای مختلفی را اعلام میکنند از این رو خرید برای مصرف کنندگان و پخش کنندگان سخت تر میشود.

بهترین کار برای افرادی که قصد خرید روغن موتور به صورت عمده را دارند این است که سعی کنند از نمایندگیهای معتبر و افرادی که سالها در بازار فعالیت دارند خرید کنند.

یکی از دلایل حضور افراد سودجو در بازار روغن موتور فروش بالا و همچنین حاشیه سود کلان این کالا میباشد زیرا وجود چند میلیون خودرو سواری، باری و مسافربری مصرف زیاد روغن موتور در کشور را نشان میدهد.

فروش روغن موتور های مختلف به صورت عمده و با قیمت مناسب ازنمایندگی های  شرکت ها انجام میشود.

این شرکت  ها بازرگانی با دارا بودن نمایندگی اقدام به فروش روغن موتور به صورت حواله و انبار میکند، خریداران میتوانند با ثبت سفارشات خود روغن موتورهای خریداری شده را از کارخانه تحویل بگیرند.

همچنین این شرکت ها   دارای انبار های متعددی در شهر های مختلف ایران میباشد .

تنوع روغن موتور های تولیدی شرکت  های مختلف  بسیار بالاست به طوری که شامل بشکه، گالن و طروف ۴ و ۱ لیتری میباشد.

ارسال روغن موتور به سراسر کشور

ارسال روغن موتور به سراسر کشورشرکت های تولید روغن موتور و کارخانه جات ها همواره سعی داشته اند تا علاوه بر ارائه محصولات با کیفیت بالا، خدماتی نیز ارائه دهند. این شرکت ها معمولا سایتی را به شرکت اختصاص داده اند تا خریداران بتوانند به صورت اینترنتی و غیر حضوری نیز خرید کنند. ارسال محصول به سراسر کشور از خدماتی می باشد که شرکت ها و تولید کنندگان برای خریداران در نظر گرفته اند. هم چنین برخی از این مراکز محصولات خود را به صورت رایگان به سراسر کشور ارسال می کنند.

ارزانترین لیست قیمت روغن موتور در بازار

ارزانترین لیست قیمت روغن موتور در بازاربرای اطلاع از روغن موتور ارزان در بازار، می توانید به نمایندگی ها و مراکز فروش مراجعه کنید. این مراکز لیست قیمت محصولات فروشگاه ها را در اختیار شما قرار می دهند. و شما می توانید با مقایسه ی قیمت ها نسبت به خرید اقدام کنید و محصول مورد نظر خود را به ثبت برسانید.

هم چنین فروشگاه های فروش عمده روغن موتور نیز می توانند محصولاتی با قیمت مناسب تری به خریداران ارائه دهند. اگر محصولات مورد نیاز خود را به صورت عمده خریداری کنید از تخفیف خرید برخوردار خواهید شد. این سبک از خرید برای خریداران مقرون به صرفه می باشد. هم چنین فروشندگان نیز با فروش عمده محصولات خود را زود تر به فروش می رسانند و هم چنین زود تر به سود خود می رسند. قیمت خرید عمده نسبت به قیمت خرید جزئی کم تر می باشد و این کاهش قیمت به دلیل بسته بندی محصولات می باشد.

نمایندگی فروش برندهای خارجی روغن موتور

نمایندگی فروش برندهای خارجی روغن موتور برای اطلاع از نمایندگی فروش برند های خارجی روغن موتور، می توانید به سایت های اینترنتی معتبر مراجعه کنید و علاوه بر اطلاع از نمایندگی های فروش،  از انواع روغن هیدولیک و انواع روغن هیدرولیک نیز مطلع شوید.

برای خرید اینترنتی روغن موتور و اطلاع از قیمت عمده روغن موتور ، قیمت روغن هیدرولیک و قیمت روغن ماشین نیز می توانید به سایت های اینترنتی مراجعه کنید.

این سایت ها امکان خرید غیر حضوری را نیز به خریدار می دهند. و شما می توانید به راحتی در هر موقعیت و شرایطی که هستید به صورت غیر حضوری نسبت به خرید اقدام کنید. معمولا در برخی از این سایت ها، انواع محصول همراه با لیست قیمت قرار گرفته است تا خریدار هنگام خرید دچار مشکل نشود.

هم چنین خرید غیر حضوری برای افراد شاغل که با کمبود وقت و زمان رو به رو هستند، مناسب می باشد.

بهترین زمان تعویض روغن موتور خودرو

بهترین زمان تعویض روغن موتور خودروهنگام روشن کردن خودرو، دمای موتور افزایش پیدا می کند که این افزایش دما باعث ترکیب شدن مواد خارجی با روغن موتور می شود. پس طبیعی است که محصول پس از گذشت مدتی کارایی خود را از دست بدهد و نیازمند تعویض باشد.

امروزه شرکت های تولیدی روغن موتور توانسته اند نسبت به تولید روغنی که از ۵۰۰۰ الی ۱۲۰۰۰ کیلومتر قابل استفاده باشد، اقدام کنند.

اما عوامل مختلفی نیز بر روی این شرایط تاثیر می گذارند:

 1. شرایط کار کردن موتور
 2.  کیفیت موتور و هم‌ چنین سیستم سوخت
 3. کیفیت سوختی که مورد استفاده قرار می گیرد.
 4. کیفیت فیلتر هوا که توصیه می شود هنگام تعویض روغن، فیلتر نیز تعویض شود.
 5. سال ساخت و تولید موتور خودرو
 6. مدت زمانی که مخزن اتومبیل روغن را در خود نگه می دارد.

با دقت به موارد ذکر شده، می توانید زمان دقیق را برای تعویض روغن موتور خودرو تعیین کنید. البته شایان ذکر است که توقف در ترافیک نیز تاثیر گذار است. پس صرفا به عدد درج شده روی کیلومتر اکتفا نکنید.

توصیه ی همه ی سازندگان و تولید کنندگان این محصول، تعویض هر شش ماهه ی روغن حتی بدون کارکرد اتومبیل می باشد. و در شرایط کارکرد اتومبیل حداکثر ۵۰۰۰ کیلومتر را برای تعویض روغن در نظر گرفته اند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.