با سیم ظرفشویی نازک گره ی موهای خود را به راحتی برطرف کنید

سیم ظرفشویی نازک ، رشته‌ای که خواص حرارتی، الاستیک، الکتریکی، مغناطیسی و نوری مواد جامد و مایع را بررسی می‌کند. فیزیک ماده متراکم در نیمه دوم قرن بیستم با سرعت انفجاری رشد کرد و دستاوردهای علمی و فنی متعددی از جمله ترانزیستور به دست آورد.

در میان مواد جامد، بزرگترین پیشرفت‌های نظری در مطالعه مواد کریستالی بوده است که آرایه‌های هندسی تکراری ساده اتم‌ها، سیستم‌های چند ذره‌ای هستند که امکان پردازش توسط مکانیک کوانتومی را فراهم می‌کنند.

از آنجایی که اتم های یک جامد در فواصل زیاد با یکدیگر هماهنگ هستند، این تئوری باید فراتر از آن چیزی باشد که برای اتم ها و مولکول ها مناسب است.

بنابراین رساناها، مانند فلزات، حاوی برخی الکترون‌های به اصطلاح آزاد (یا رسانا) هستند که مسئول هدایت الکتریکی و بیشتر رسانایی گرمایی مواد هستند و به‌جای اتم‌های منفرد، مجموعاً به کل جامد تعلق دارند.

سیم

نیمه هادی ها و عایق ها، اعم از کریستالی یا آمورف، از دیگر مواد مورد مطالعه در این رشته از فیزیک هستند. جنبه های دیگر ماده متراکم شامل خواص حالت مایع معمولی، کریستال های مایع، و در دمای نزدیک به صفر مطلق مایعات به اصطلاح کوانتومی است.

دومی خاصیتی به نام ابر سیال (جریان کاملاً بدون اصطکاک) نشان می‌دهد که نمونه‌ای از پدیده‌های کوانتومی ماکروسکوپی است.

چنین پدیده‌هایی با ابررسانایی (جریان الکتریکی کاملاً بدون مقاومت)، خاصیت دمای پایین برخی از مواد فلزی و سرامیکی نیز نمونه‌ای هستند.

علاوه بر اهمیت آن‌ها برای فناوری، حالت‌های کوانتومی مایع و جامد ماکروسکوپی در نظریه‌های اخترفیزیکی ساختار ستاره‌ای، به عنوان مثال، ستاره‌های نوترونی نیز مهم هستند.

ساختار کریستالی ترکیب غیر آلی نیکل آرسنید. این نوع ساختار به شدت از آنچه برای پیوند یونی انتظار می رود فاصله می گیرد و اهمیت کووالانسی را نشان می دهد. همچنین مقداری پیوند مستقیم نیکل-نیکل وجود دارد که تمایل دارد اتم های نیکل را به هم نزدیک کند.

ترکیب معدنی، هر ماده ای که در آن دو یا چند عنصر شیمیایی (معمولاً غیر از کربن) تقریباً همیشه به نسبت معینی با هم ترکیب شوند.

هنگامی که کربن به هیدروژن متصل می شود، ترکیبات کربن به عنوان آلی طبقه بندی می شوند. ترکیبات کربنی مانند کاربیدها  ، برخی کربنات ها، برخی سیانیده گرافیت، دی اکسید کربن و مونوکسید کربن به عنوان دسته بندی می شوند. غیرآلی. رجوع به ترکیب شیمیایی: ترکیبات معدنی شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.