اعشایری فرش ابریشمی جدید را برای بره گوسفندش خرید

آیا به دنبال خرید یک فرش جدید شرقی هستید و بین انتخاب پشم یا ابریشم گیر کرده اید؟ انتخاب بین این دو همیشه یک تصمیم چالش برانگیز بوده است. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در مورد هر یک از این مواد هنگام تصمیم گیری در نظر داشته باشید.

فرش یک سرمایه گذاری بسیار رایج است. با این حال، اگر در خرید فرش تازه کار هستید یا می خواهید یک خرید بسیار تخصصی انجام دهید، باید یاد بگیرید که چگونه فرش ابریشمی جدید را تشخیص دهید، ویژگی های هر یک را بدانید و در نهایت، بین فرش های پشمی و ابریشمی با توجه به خود یکی را انتخاب کنید.

ابریشم و پشم از متداول ترین مصالحی هستند که در ساخت فرش های ایرانی و شرقی و خلق فرش های زیبای هنر معاصر استفاده می شود.

این نخ ها ضامن ایجاد فرش های ایرانی برجسته هستند، اما هر کدام ویژگی هایی دارند که باید دانست. بنابراین، انتخاب فرش ابریشم در مقابل پشم باید بسیار با دقت انجام شود و مزایا و معایب هر راه حل، هم از نظر کیفیت و هم از نظر مبلمان، ارزیابی شود. بنابراین، بیایید ببینیم چگونه برای تصمیم گیری مناسب استدلال کنیم.

مقایسه فرش ابریشم و فرش پشمی از نظر بافت شکی نیست که ابریشم از پشم ظریف تر است. این به صنعتگر اجازه می دهد تا نقوش پیچیده و دقیق تری را در فرش ببافد. ناگفته نماند که ساخت فرش دستباف ابریشمی بسیار دشوارتر از فرش دستباف پشمی است. دستبافی در حال حاضر یک مهارت پیچیده است و استفاده از مواد فوق العاده ظریف نیاز به سطح بالاتری از تخصص دارد. علاوه بر این، ابریشم بسیار گرانتر از پشم مرغوب است، بنابراین کمتر در فرش های با کیفیت پایین استفاده می شود.

فرش های پشمی دستباف بسیار مقاوم هستند. شمع علاوه بر ضخیم تر و قوی تر بودن، به طور طبیعی در برابر پاشیدن و لکه شدن مقاوم تر است. شما می توانید انتظار داشته باشید که فرش پشمی در برابر چندین دهه استفاده منظم مقاومت کند. از سوی دیگر، فرش‌های ابریشمی نیز سفت و سخت هستند، اما کمتر از پشم، و همچنین نسبت به ریختن آن حساس‌تر هستند، به همین دلیل است که برخی از فرش‌ها ترکیبی از پشم و ابریشم را ارائه می‌دهند که بهترین ویژگی‌های هر دو الیاف را نشان می‌دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.