از ورق گالوانیزه دست دوم کابینت در تهیه قند و شکر استفاده می شود

Galvannealing و ورق گالوانیزه دست دوم کابینت نتیجه ترکیب فرآیندهای آنیل و گالوانیزه گرم به منظور تولید یک پوشش تخصصی روی فولاد است. فرآیند گالوانیزه کردن از طریق آنیلینگ آنی و غوطه ور انجام می شود که یک روکش خاکستری مات ایجاد می کند.

فولاد گالوانیل شده یک محصول آلیاژ روی-آهن است که در آن فلز پایه با فرآیند غوطه ور شدن گرم پوشش داده می شود و سپس برای ایجاد آلیاژ بین پوشش روی مذاب و فولاد حرارت داده می شود.

پوشش حاصل یک سطح مات کسل کننده است. فولاد گالوانیل شده برای جوشکاری مساعد است و سطح آن برای چسبندگی رنگ عالی است.

همچنین شبیه به روش گالوانیزه گرم، اما در همان مرحله اول تولید انجام می شود.

پیش گالوانیزه کردن فرآیندی است که شامل چرخاندن ورق فلز از طریق یک ماده تمیز کننده برای آماده سازی سریع مواد برای گالوانیزه کردن است.

سپس فلز از داخل حوضچه ای از روی مایع مذاب عبور داده می شود و بلافاصله پس می زند. مزیت اصلی این روش این است که کویل های ورق فولادی را می توان به سرعت در مقیاس بزرگ با پوشش یکپارچه تری نسبت به روش سنتی غوطه ور گرم گالوانیزه کرد.

منحصربفردترین روش ذکر شده، الکتروگالوانیزه کردن شامل فرو بردن مواد در ظرف مذاب روی نیست.

در عوض، جریان الکتریکی به محلول الکترولیتی وارد می‌شود که روی فولاد اعمال می‌شود، که یون‌های روی دارای بار مثبت را به فلز روی کاهش می‌دهد که سپس روی فولاد با بار مثبت رسوب می‌کند. مانند پیش گالوانیزه کردن، این روش معمولاً در مرحله اول تولید انجام می شود.

در همه جا از فلزات گالوانیزه استفاده می شود!

بدنه اتومبیل ها و بسیاری از دوچرخه ها از فلزات گالوانیزه ساخته شده اند. برخی از لوله های آب آشامیدنی هنوز از فولاد گالوانیزه ساخته می شوند.

ورق نورد سرد نیز اغلب گالوانیزه می شود. مهره‌ها، پیچ‌ها، ابزارها و انواع سیم‌ها اکنون گالوانیزه می‌شوند، زیرا این یک فرآیند ارزان است و به افزایش طول عمر فلز کمک می‌کند!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.